Ubezpieczenie domu i mieszkania

Co zrobić, gdy okradziono nam mieszkanie?

ubezpieczenie mieszkania i domu

Kradzież to przywłaszczenie sobie cudzej własności. Nikt nie jest w stanie określić motywów osoby, która kradnie, ani przewidzieć tego typu sytuacji. Mimo dostępności wielu rozwiązań, systemów alarmowych i zabezpieczeń, które mogą uchronić nas przed kradzieżą, tego typu sytuacje wciąż zdarzają się dość często. Obiektem zainteresowania złodzieja możemy stać się my sami, nasz samochód, a nawet nasz dom. I nawet, jeśli uważamy, że nasze rzeczy są bezpieczne, nigdy nie możemy być całkowicie przekonani, że nie staniemy się ofiarami kradzieży. Jeśli już dojdzie do takiej sytuacji, na pewno nie powinniśmy pozostać wobec niej obojętni. Warto zatem przyswoić sobie kilka zasad i dowiedzieć się, jak powinniśmy się zachować, gdy okaże się, że okradziono nam mieszkanie.

Zawsze reaguj, gdy padniesz ofiarą kradzieży

Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że to właśnie my staniemy się ofiarami kradzieży. Najbardziej stresująca i kosztowna zazwyczaj jest sytuacja, gdy okradziono nasze mieszkanie. Gdy zauważymy takie zdarzenie, mimo szoku, jaki ono powoduje, powinniśmy natychmiast podjąć odpowiednie działania. Na początku należy koniecznie zadzwonić po policję i poczekać na jej przyjazd, nie dotykając nic i nie przestawiając żadnych rzeczy. Funkcjonariusze będą musieli dokonać oględzin mieszkania i sporządzić odpowiednie notatki. Powinniśmy więc udzielić im wszystkich wymaganych informacji, uwzględniając jak najwięcej szczegółów. Konieczne będzie także uwzględnienie wszystkich rzeczy, które zostały skradzione, dlatego warto na spokojnie się nad tym zastanowić. W takich sytuacjach bardzo przydatny jest spis majątku, a w tym elementów stałych i ruchomych, dzięki któremu łatwo sprawdzimy, czego brakuje w okradzionym mieszkaniu.

Gdy policja stwierdzi włamanie, rozpocznie się dochodzenie, które będzie miało na celu odnalezienie sprawców kradzieży oraz zabranych przez nich rzeczy. Nam natomiast w takiej sytuacji pozostaje cierpliwe czekanie oraz podjęcie działań, mających na celu zabezpieczenie naszego domu lub naprawę uszkodzonych w wyniku włamania drzwi, okien i tym podobnych. Cały problem z kradzieżą polega na tym, że jej sprawców zazwyczaj ciężko znaleźć, a wartościowe rzeczy właściwie od razu zostają przez nich sprzedane. Szansa na odzyskanie skradzionych pieniędzy, sprzętów elektronicznych, biżuterii, dzieł sztuki czy innych  wartościowych przedmiotów jest więc niewielka.

Jeśli chcemy ograniczyć ryzyko poniesienia dużych kosztów kradzieży lub wolimy zabezpieczyć się zawczasu, niż potem żałować, powinniśmy zastanowić się nad możliwościami dodatkowej ochrony. Oprócz zabezpieczeń mechanicznych, takich jak alarmy, systemy antywłamaniowe lub ukrywanie cennych rzeczy w specjalnych miejscach, warto jest wykupić ubezpieczenie mieszkania lub domu z uwzględnieniem jego wyposażenia oraz dodatkową pomoc home assistance. Płacąc składki polisy ubezpieczeniowej, będziemy mieć pewność, że jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność, a nasze bezpieczeństwo finansowe nie jest uzależnione od szczęśliwego przypadku. Dzięki ubezpieczeniu mieszkania lub domu na wypadek kradzieży będziemy spać spokojniej, wiedząc, że nasz dom posiada odpowiednią ochronę. Porównywarka ubezpieczeń mieszkania i domu ułatwi Ci jego wybór.

mieszkanie i dom zabezpieczone od złodziei

Znajdź najlepsze ubezpieczenie mieszkania lub domu z PADO24!

zabezpiecz swoje mieszkanie i dom

Co by się stało, gdybyś padł ofiarą kradzieży? Czy mógłbyś komfortowo spędzać czas we własnym domu, gdyby zniknął z niego telewizor, komputer lub Twoje ulubione książki? Czy byłoby Cię stać na zakup nowego sprzętu, który Ci skradziono? Nie zastanawiaj się nad odpowiedzią na te pytania! Bądź krok do przodu i zamiast myśleć po fakcie, zabezpiecz się przed nieprzyjemnymi skutkami kradzieży, znajdując najlepsze ubezpieczenie domu lub mieszkania z PADO24. W naszym serwisie zawarto bardzo przydatne porady, a także opisy konkretnych ofert towarzystw ubezpieczeniowych wraz z uwzględnieniem ich wad i zalet, co pozwoli na komfortowe przeanalizowanie różnych dostępnych opcji.

Dzięki udostępnionym przez PADO24 narzędziom, takim jak porównywarka finansowa, z łatwością sprawdzisz, która propozycja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Oszczędzisz także mnóstwo czasu, przeglądając różne warianty w domu, zamiast odbywać wiele spotkań z agentami ubezpieczeniowymi. Nie czekaj więc, aż staniesz się ofiarą kradzieży. Bądź odpowiedzialny i znajdź właściwe ubezpieczenie mieszkania lub domu z pomocą PADO24!

  • Aktualności