Porównywarka i ranking ubezpieczeń NNW

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie od NastępstwNieszczęśliwych Wypadków, to dobrowolna polisa, która chroni zarówno kierowcę, jak i pasażerów przed zdarzeniami, w wyniku których dochodzi do uszkodzenia ciała, trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego. Do nieszczęśliwych wypadków zalicza się głownie kolizje i wypadki, ale także wszystkie inne zdarzenia o charakterze nagłym, które nastąpiły podczas postoju, poruszania się autem i innych okoliczności. NNW może swoim zakresem obejmować nie tylko kierowcę, ale i pasażerów: wówczas możemy być spokojni o osoby, które przewozimy. Warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia NNW: co roku na polskich drogach dochodzi do wielu tysięcy kolizji i wypadków, w których ludzie giną lub są poszkodowani – posiadanie polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków pozwala na szybkie i bezproblemowe uzyskanie pomocy prawnej, medycznej i finansowej w razie losowego zdarzenia drogowego. Dodatkowa ochrona, taka jak NNW i ubezpieczenia Assistance zyskują coraz większą popularność.

ubezpieczenie nnw

Zakres ubezpieczenia NNW

W ramach NNW otrzymamy odszkodowanie za uszkodzenie ciała i trwały uszczerbek na zdrowiu, które były skutkiem kolizji lub wypadku samochodowego, podczas gdy auto było w ruchu. W zakres ubezpieczenia NNW wchodzą również zdarzenia zaistniałe podczas wsiadania lub wysiadania z samochodu, zatrzymania i postoju, naprawy auta na miejscu zdarzenia, tankowania samochodu i otwierania/zamykania bramy garażowej lub bramy posesji. NNW (zależnie od wybranego wariantu) może obejmować kierowcę lub kierowcę i pasażera. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dotyczy zdarzeń, które zaistniały wbrew naszej woli i nie ponosimy za nie winy. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych NNW obejmuje zdarzenia zaistniałe nie tylko na terenie kraju, ale i całej Europy, a także gwarantuje całodobową pomoc.

Koszt ubezpieczenia NNW

Kwota ubezpieczenia NNW jest ustalana indywidualnie i może być różna u poszczególnych ubezpieczycieli. Całkowita suma ubezpieczenia wynosi od 5 do nawet 100 000 zł. Warto pamiętać, że niskie kwoty ubezpieczenia maja mniejszy zakres i w razie wypadku mogą nie być wystarczającą rekompensatą za doznane szkody. Kwota świadczenia, które jest wypłacane przez ubezpieczyciela jest tym wyższa, im większego uszczerbku na zdrowiu doznał poszkodowany: lekkie uszkodzenia ciała gwarantują wypłacenie np. 5% sumy ubezpieczenia, natomiast w przypadku śmierci ubezpieczonego kwota wypłaconego świadczenia wynosi od 50 do 100% sumy ubezpieczenia. NNW może być tańsze, jeśli zdecydujemy się wkupić je w pakiecie, np. z ubezpieczeniem OC.

O czym należy pamiętać wybierając NNW?

ubezpieczenia nnw ranking

Decydując się na NNW warto zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami poszczególnych ubezpieczycieli: mogą one różnić się nie tylko ceną, ale i zakresem usług. Przed podpisaniem umowy należy uważnie przeczytać warunki ubezpieczenia (zwróćmy szczególną uwagę na to, jak wygląda procedura zgłaszania szkody i w jakich sytuacjach ubezpieczyciel może odmówić nam wypłacenia odszkodowania, np. gdy prowadzimy samochód bez uprawnień lub pod wpływem alkoholu). NNW jest ubezpieczeniem o charakterze dobrowolnym, dlatego należy pamiętać, że o wysokości odszkodowania będą decydowały warunki zawarte w umowie.

Porównywarka ubezpieczeń NNW

Niezwykle pomocna przy poszukiwaniu właściwego ubezpieczenia jest porównywarka finansowa PADO24. Jest to bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu z łatwością sprawdzimy, które towarzystwo ubezpieczeniowe posiada ofertę spełniającą wszystkie nasze wymagania. PADO24 pomoże nam zaoszczędzić czas, który zmarnowalibyśmy na poszukiwania najlepszego rozwiązania, odwiedzając firmy ubezpieczeniowe. Dzięki porównywarce NNW wybierzemy także najbogatszą opcję ubezpieczenia w korzystnej cenie i nie przepłacimy decydując się na przypadkową ofertę. Posługując się nią, będziemy mogli skorzystać z rzetelnych informacji, które pozwolą nam podjąć rozważną decyzję i uniknąć rozczarowań w przyszłości. Cenne porady dotyczące zawierania umów ograniczą także ryzyko dodatkowych kosztów lub niekorzystnych klauzul.

Ranking ubezpieczeń NNW

Aby mieć jeszcze większą pewność, co do podjęcia właściwej decyzji, warto także w ramach poszukiwań skorzystać z rankingu ubezpieczeń NNW. Jest to bardzo użyteczne zestawienie, które szereguje oferty dostępne na rynku od tych najbardziej do najmniej pożądanych. Znaleźć je oczywiście możemy w serwisie PADO24, który dostarcza kompleksowej wiedzy w zakresie ubezpieczeń NNW. Pozycja danego wariantu w rankingu warunkowana jest przez główne czynniki, które każdy bierze pod uwagę przy wyborze konkretnego produktu finansowego. Twórcy zestawienia wzięli pod uwagę między innymi jego cenę, kwotę ubezpieczenia, a także zakres zapewnionej ochrony. Bazując na podobnych informacjach, można określić, które ubezpieczenie będzie najbardziej korzystne. Zamiast jednak marnować czas i samodzielnie studiować niezliczoną ilość propozycji, lepiej skorzystać z gotowego rozwiązania. Ranking ubezpieczeń NNW przygotowany z myślą o Tobie znajdziesz na PADO24! Znajdziesz tutaj wszelkie niezbędne informacje nie tylko o NNW, ale także o innych ubezpieczeniach komunikacyjnych, takich jak OC, AC i assistance. Pomożemy Ci wybrać najlepszą ofertę spośród tych dostępnych na rynku, podpowiemy, czym się kierować wybierając polisę komunikacyjną i w jaki sposób można na niej zaoszczędzić. Dodatkowo będziesz mógł sprawdzić jaki będzie najlepszy pakiet OC AC. Kompletna baza wiedzy o ubezpieczeniach tylko na www.pado24.pl.

Materiały do pobrania:

Nieszczęśliwy wypadek może się przydarzyć każdemu z nas. Nie możemy przewidzieć wszystkich sytuacji, dlatego warto zabezpieczyć się przed ich negatywnymi skutkami. Wybierając ubezpieczenie NNW musimy liczyć się z formalnościami, jakie pojawią się nie tylko na etapie zawierania umowy, ale także w trakcie jej trwania. PADO24 chce ułatwić procedury, z których będziecie musieli skorzystać i przygotowało dla Was wzory oświadczenia i wniosku dotyczące ubezpieczenia NNW. Poniżej znajdziecie wzór oświadczenia o odstąpienie od umowy ubezpieczenia NNW, możecie go złożyć w określonym czasie. Termin ten oraz inne ważne wskazówki znajdziecie w uwagach, które zmieściliśmy na dole dokumentu. Przygotowaliśmy również wzór wniosku o zwrot nadpłaconej składki na ubezpieczenie NNW, który przyda Ci się kiedy zdecydujesz się odstąpić od umowy. Pamiętaj, że to nie jedyna sytuacja, kiedy należy Ci się zwrot nadpłaconej składki. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby prezentowane na PADO24 wzory dokumentów zostały napisane w prostym języku, zrozumiałym dla każdego z Was. Uwzględniliśmy także aktualny stan prawny co jest ich dodatkowym atutem. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć przyjemnego korzystania!

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia NNW

Potrzebujesz prostego wzoru oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia NNW? Skorzystaj z materiałów zamieszczonych na PADO24. Przygotuj swoje dane, wypełnij oświadczenie i przekaż je Ubezpieczycielowi. Nie zapominaj, że za okres udzielonej przez niego ochrony musisz zapłacić składkę.

Pobierz dokument

Wniosek o zwrot nadpłaconej składki na ubezpieczenie NNW

Odstępując od umowy ubezpieczenia NNW złóż wniosek o zwrot nadpłaconej składki na ubezpieczenie NNW. Oddajemy w Twoje ręce jego wzór. Wystarczy, że go zmodyfikujesz i złożysz wraz z oświadczeniem o odstąpieniu. Przyda Ci się on także, jeśli wyrejestrowałeś pojazd, którego ubezpieczenie NNW dotyczyło.

Pobierz dokument
Współczesny świat stawia przed nami wiele wyzwań. Wraz z rozwojem techniki, pojawiają się nowe niebezpieczeństwa, które nie były znane naszym przodkom. Oferta ubezpieczeniowa wychodzi na przeciw naszym wzrastającym potrzebom i stale poszerza wypadki, które wchodzą w zakres ubezpieczenia NNW. Inną, mniej przyjemną, konsekwencją takiego stanu rzeczy jest większa ilość formalności i skomplikowane OWU. Zdarza się, że dopiero po jakimś czasie orientujemy się, że wykupiona polisa jest niewystarczająca lub wysokość składki nazbyt obciąża nasz budżet. Pozostaje nam wtedy złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy NNW i zwrócić się o zwrot nadpłaconej składki. Jak to zrobić? Wystarczy skorzystać z przygotowanych przez PADO24 wzorów tych dokumentów. Dostosuj ich treść do swoich wymagań i zobacz dodatkowe uwagi, jakie znajdziesz na końcu każdego z nich. Z PADO24 skomplikowane formalności nie będą Ci straszne!
  • Aktualności