Pakiet OC AC – czy to dobry pomysł?

Pakiet OC AC lub wykupienie tych polis oddzielnie – kierowcy wybierają różne opcje. W ubezpieczenie komunikacyjne musi się jednak zaopatrzyć każdy z nich. Uporządkujmy więc wiedzę na temat tych usług. Ubezpieczenie OC jest tym, które musi mieć każdy posiadacz samochodu. Wszyscy kierowcy są więc doskonale obeznani z zasadami jego przyznawania, naliczania stawek, z wszelkimi obowiązującymi tu regułami. Natomiast zaopatrzenie się w AC to już jedynie nasza wolna wola, jest ono całkowicie dobrowolne. Sporo osób jednak się na nie decyduje – dzięki temu czują się oni na drodze pewniej, a w razie wypadku mają gwarancję otrzymania odszkodowania wyższego niż gdyby posiadali jedynie to podstawowe ubezpieczenie. Jeśli więc należymy do tej drugiej grupy, warto pomyśleć o wykupieniu AC oraz OC łącznie, w tym samym towarzystwie. Dzięki temu możemy liczyć na wiele profitów.

ubezpieczenie AC OC dla Ciebie

Czym właściwie jest pakiet OC AC?

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęć. Dziś na każdym kroku oferuje nam się ubezpieczenia komunikacyjne – OC, AC albo nawet oba razem, czyli pakiet OC AC. Co jednak właściwie oznaczają te skróty i na czym polegają kryjące się pod nimi usługi?

Ubezpieczenie OC

OC to ubezpieczenie podstawowe dla każdego właściciela auta. Jego pełna nazwa brzmi: ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest ono obowiązkowe (nie tylko dla kierowców, ale także na przykład rolników czy zarządców nieruchomości), a jego brak łączy się z karami finansowymi. Ma ono na celu zabezpieczenie majątku osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Jeśli więc z naszej winy dojdzie do kolizji, straty poniesione przez drugą stronę zostaną pokryte z naszego OC. Jeżeli z kolei to my ucierpimy z winy innego kierowcy, jego ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie. Jest to więc korzyść dla obu stron. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wymaga od nas płacenia corocznych składek. Ich wysokość jest różna i zależy od wielu czynników – od naszego stażu jako kierowcy, od tego, czy zdarzyło nam się spowodować kolizję, a także od zasad panujących w danym towarzystwie ubezpieczeniowym. Zazwyczaj z biegiem lat wydatki na nie stają się coraz mniejsze.

Ubezpieczenie AC

Z kolei AC to inaczej Autocasco. Jest ono również ubezpieczeniem komunikacyjnym, ale już całkowicie dobrowolnym. Możemy je wykupić, decydując się na pakiet OC AC lub oddzielnie. Obejmuje ono inne sytuacje – na przykład kiedy to my jesteśmy sprawcami wypadku, z tytułu posiadania OC nie należy nam się żadne odszkodowanie. Ale jeśli mamy ubezpieczenie AC – już możemy się o nie ubiegać. Polisa ta może także dotyczyć kradzieży pojazdu, jego zniszczenia lub utraty. Mamy tutaj do wyboru różne opcje i to od ich zakresu uzależniona jest wysokość składek. AC najczęściej są zainteresowani posiadacze tych bardziej wartościowych aut.

Jakie ma zalety pakiet OC AC?

ubezpieczenie ac oc - które najlepsze?
OC więc musimy mieć, AC – możemy. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na oba, dobrym pomysłem będzie pakiet OC AC. W ten sposób możemy sporo zaoszczędzić. Towarzystwa ubezpieczeniowe właściwie zawsze w takiej sytuacji oferują nam zniżki. Poza tym wykupując razem dwa ubezpieczenia komunikacyjne, ograniczymy również liczbę rozmaitych formalności. Będzie ich mniej w momencie zakupu, ale nie tylko. Także kiedy dojdzie do wypadku, szybciej wszystko załatwimy, jeśli będziemy musieli kontaktować się w tym celu z jedną tylko firmą. Najlepszy pakiet OC AC to duże ułatwienie.

Porównywarka ubezpieczeń OC i AC

Porównywarka finansowa OC AC to niezwykle użyteczne narzędzie, pozwalające podjąć świadomą decyzję w kwestii wyboru odpowiedniej polisy. Ubezpieczenia komunikacyjne stanowią obiekt zainteresowania wszystkich posiadaczy samochodów. Żaden z nich nie uniknie wykupienia obowiązkowego OC, a Ci bardziej przezorni bardzo często zastanawiają się, jakie AC będzie najbardziej korzystne. Aby rozwiać wszystkie wątpliwości i zaoszczędzić sobie niepotrzebnych wydatków i zmartwień, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń AC i OC PADO24, przygotowanej z myślą o właścicielach samochodów. Bez wychodzenia z domu, w komfortowy sposób można porównać różne oferty, a tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze. PADO24 udostępnia rzetelne opisy, dzięki którym w prosty sposób znajdziemy ofertę dopasowaną do naszych potrzeb, a dzięki kalkulatorowi OC AC dowiemy się, jaką składkę zaproponuje nam dany ubezpieczyciel.

Ranking ubezpieczeń OC i AC

PADO24 oprócz wyczerpujących opisów i informacji dotyczących konkretnych wariantów ubezpieczeń AC i OC, oferuje także inne pomocne wskazówki. Jedną z nich jest ranking AC i OC, w którym zestawiono propozycje różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Na podstawie najbardziej znaczących kryteriów, takich jak cena oraz zakres ochrony, uporządkowano je zgodnie z opłacalnością. Ten przejrzysty wykaz w prosty sposób wskazuje, która oferta może być uznana za najbardziej korzystną i stanowi tym samym kolejny argument, który warto wziąć pod uwagę wybierając ubezpieczenie OC AC. Dzięki PADO24 unikniesz niedogodności i problemów związanych z poszukiwaniem ubezpieczenia w tradycyjny sposób lub wyborem przypadkowej opcji. Z pomocą takich rozwiązań, jak ranking AC i OC dobierzesz odpowiednie dla siebie rozwiązanie w zaledwie kilka minut. Wejdź więc na PADO24 już dziś i ciesz się korzystnym ubezpieczeniem!

Materiały do pobrania:

Wykupienie ubezpieczeń OC i AC w pakiecie gwarantuje niższe ceny i kompleksowo zabezpiecza nasz samochód przez różnymi zdarzeniami. Czy podwójna ochrona oznacza podwójne formalności? Niestety najczęściej tak. Wychodząc na przeciw potrzebom zapracowanych użytkowników PADO24 przygotowaliśmy materiały do pobrania dotyczące ubezpieczeń OC AC. Do Waszej dyspozycji oddajemy wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia AC, którego nie można mylić z jej wypowiedzeniem oraz wzór umowy przeniesienia ubezpieczenia AC na nabywcę pojazdu. Dokumenty dotyczące ubezpieczenia OC, które przygotowaliśmy to jego wypowiedzenie przez nabywcę pojazdu oraz wypowiedzenie automatycznie wznowionej umowy OC. Zmieniając Ubezpieczyciela przyda się także wzór wniosku o wydanie zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia. Wszystkie te materiały zostały starannie opracowane, uwzględniają aktualny stan prawny i zawierają ważne uwagi, które pomogą w ich poprawnym wypełnieniu.

Wniosek o wydanie zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia OC

Zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia OC wymagane jest przez Ubezpieczycieli przy zawieraniu umowy OC. Służy ono do ustalenia ryzyka, jakie wiąże się z umową, a które wpływa na wysokość składki. Aby je uzyskać powinieneś złożyć stosowny wniosek. Jego wzór znajdziesz na PADO24. Wypełnij go i złóż Ubezpieczycielowi.

Pobierz dokument

Wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC przez nabywcę pojazdu

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC można złożyć w każdym czasie. Zostaje rozwiązana z końcem dnia, w którym ją wypowiesz. Posłuży Ci do tego przygotowany przez nas wzór. Zmodyfikuj go do swoich potrzeb i złóż u swojego Ubezpieczyciela. Skorzystaj z naszych uwag, które znajdziesz na końcu dokumentu.

Pobierz dokument

Wypowiedzenie automatycznie wznowionej umowy ubezpieczenia OC

Podwójne OC to problem wielu polskich kierowców. Na szczęście aktualne przepisy prawa pozwalają na jego uniknięcie. Wystarczy złożyć wypowiedzenie automatycznie wznowionej umowy OC. Zachęcamy do skorzystania z naszego wzoru. Wprowadź do niego swoje dane i podpisz. PADO24 ułatwia Ci to zadanie. Do dyspozycji masz nasze przydatne uwagi, które znajdziesz na końcu dokumentu.

Pobierz dokument

Umowa przeniesienia ubezpieczenia AC na nabywcę pojazdu

Przeniesienie ubezpieczenia AC na nabywcę pojazdu jest możliwe tylko wtedy gdy przewidują to Ogólne Warunki Ubezpieczenia lub wyrazi na to zgodę Ubezpieczyciel. Przed podpisaniem umowy w tej kwestii upewnij się, że spełniasz te warunki. Jeśli tak, śmiało możesz skorzystać z prezentowanego na PADO24 wzoru.

Pobierz dokument

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia AC

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia AC często jest mylone z jej wypowiedzeniem. Różnice między nimi są jednak wyraźne. Jeśli masz wątpliwości, jaki dokument powinieneś złożyć skorzystaj z zamieszczonych w nim uwag. Ułatwią Ci wybór i jego wypełnienie.

Pobierz dokument
Świat ubezpieczeń jest skomplikowany nawet dla osób, które zawodowo się nimi zajmują, dlatego PADO24 stara się ułatwić załatwienie najczęściej podejmowanych spraw przez swoich użytkowników.Materiały do pobrania dotyczące ubezpieczeń OC AC, jakie znajdziecie na PADO24 są zgodne z aktualnym stanem prawnym. Zostały one napisane w prosty sposób, by usprawnić ich wypełnienie. Możecie je modyfikować do własnych potrzeb całkowicie za darmo. Dzięki zawartym w nich przydatnym uwagom dowiecie się, jakie załączniki są zwykle wymagane przez Ubezpieczycieli i jakie są terminy na złożenie wniosku lub oświadczeń.
  • Aktualności