Pakiet OC AC – czy to dobry pomysł?

Najlepszy pakiet AC OC

Najlepszy pakiet AC OC z pewnością przyda się każdemu właścicielowi pojazdu. Zarówno AC, jak i OC są ubezpieczeniami komunikacyjnymi, funkcjonującymi na podstawie umowy zawartej pomiędzy właścicielem pojazdu, a firmą ubezpieczeniową. Na jej podstawie ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłaty określonej sumy ubezpieczenia w przypadku danego zdarzenia z udziałem ubezpieczonego. Różnica pomiędzy nimi polega przede wszystkim na tym, że OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, a AC dobrowolnym. Każdy kierowca ma obowiązek posiadania aktualnego ubezpieczenia OC, jednak jego zakres jest mocno ograniczony. AC natomiast jako ubezpieczenie opcjonalne obejmuje więcej zdarzeń. Często firmy ubezpieczeniowe proponują pakiety obu tych ubezpieczeń w atrakcyjnych cenach. Aby uzyskać pełny zakres ochrony, warto rozważyć takie rozwiązanie.

najlepszy ubezpieczenie AC OC

Co składa się na najlepszy pakiet AC OC?

Wybór najlepszego pakietu AC i OC nie należy do łatwych. Może Ci w tym pomóc nasza porównywarka ubezpieczeń OC AC, ale warto rozejrzeć się również samodzielnie. Trzeba dowiedzieć się, co wchodzić może w jego skład. Obowiązkowe ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych zapewnia ochronę przed szkodami wyrządzonymi osobom trzecim przez samochód ubezpieczonego. Polega to na zrekompensowaniu poszkodowanym strat, które dotyczyć mogą uszkodzenia pojazdu, mienia znajdującego się w nim w trakcie kolizji oraz szkód na osobie. Pojazd, który nie posiada takiego ubezpieczenia, nie będzie dopuszczony do ruchu. Podstawowe ubezpieczenie komunikacyjne nie obejmuje kosztów pokrycia strat po stronie ubezpieczonego, ale bez problemu można wśród ofert znaleźć bardzo tanie OC.

Odpowiedzialni kierowcy wiedzą, że na drodze może zdarzyć się wszystko, dlatego zawsze lepiej posiadać dodatkową ochronę. W tym celu można wykupić ubezpieczenie dobrowolne AC, czyli Autocasco. Ten rodzaj ubezpieczenia zapewnia ochronę przez uszkodzeniem lub zniszczeniem pojazdu w wyniku kolizji powstałej z winy ubezpieczonego, ale także zabezpiecza jego własność przed stratami poniesionymi w wypadku, na który ubezpieczony nie miał wpływu. Tego typu zdarzeniami może być kolizja z udziałem innych uczestników ruchu lub zwierząt, pożar lub wybuch, działanie zjawisk atmosferycznych, takich jak powódź, a nawet kradzież. Zakres ochrony jest więc zdecydowanie szerszy i odnosi się do sytuacji, których nikt nie jest w stanie przewidzieć. Zapewnia to ubezpieczonemu komfort użytkowania, bezpieczeństwo oraz spokój, a w razie wypadku, zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy.

Co można zyskać wybierając najlepszy pakiet AC OC?

Jeśli jesteś osobą lubiącą być przygotowaną na wszystko, koniecznie sprawdź oferty najlepszych pakietów AC OC. Decydując się na połączone ubezpieczenia komunikacyjne można sporo zaoszczędzić oraz zyskać dodatkowe przywileje. O ile ubezpieczenie OC jest wydatkiem obowiązkowym i każdy właściciel pojazdu jest gotowy, aby go ponieść, tak ubezpieczenie AC nie jest już dla kierowców sprawą oczywistą. Dużo osób rezygnuje z niego aby zaoszczędzić lub twierdzi, że nie jest ono potrzebne. Mało kto zastanawia się nad tym, ile korzyści AC mogłoby przynieść w przyszłości.

pakiet ac oc

Obecnie coraz więcej osób porusza się własnymi pojazdami, nie można więc wykluczyć, że kolizja drogowa spotka właśnie nas. Uszkodzony samochód to tylko jeden ze skutków, jakie mogą zaistnieć w jej wyniku. A jeśli uszkodzony zostanie telefon lub komputer? Koszt ich wymiany będzie zdecydowanie wyższy niż roczna składka na ubezpieczenie AC. Warto więc wziąć sprawy w swoje ręce i zapewnić najlepszą ochronę sobie oraz swojej własności, tym bardziej, że w ofertach pakietów AC i OC za dodatkowe ubezpieczenie zapłacimy niewiele więcej, a w niektórych opcjach uzyskać można dodatkowe korzyści. Można spotkać się z dołączonym darmowym pakietem Assistance, zapewniającym pomoc 24/7 w nagłych sytuacjach takich jak zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie czy przebicie opony. Inne z nich zawierają możliwość użyczenia samochodu zastępczego w razie kolizji, czy transport osób poszkodowanych z miejsca wypadku.

W większości ofert klient może także samodzielnie wybrać sposób rozliczenia jego szkody oraz zdecydować czy chcę oddać samochód do warsztatu proponowanego przez ubezpieczyciela czy uzyskać wypłatę gotówki. Dodatkowo niektóre oferty w pakiecie zawierają Zieloną Kartę, dzięki której można swobodnie poruszać się samochodem po wielu krajach, bez potrzeby wykupywania dodatkowego ubezpieczenia. Ponadto spotkać można oferty obejmujące dodatkowo ubezpieczenie NNW.

Wybór najlepszego pakietu AC i OC powinien uwzględniać indywidualne potrzeby oraz możliwości, jednak z pewnością tego typu zakup to dobra i odpowiedzialna inwestycja, dzięki której już nigdy nie będzie trzeba się martwić o naprawę samochodu, holowanie w razie potrzeby, czy chociażby wymianę opony. Po więcej wskazówek na temat AC,OC i nie tylko zapraszamy na stronę www.pado24.pl. Poszerzenie swojej wiedzy z pewnością pomoże w dopasowaniu ubezpieczenia do swoich potrzeb, a porównywarka finansowa zapewni wybór najlepszej oferty.

  • Aktualności