Porównywarka i ranking ubezpieczeń OC

Najtańsze OC

Najtańsze OC dla samochodów to chyba najczęściej spotykany slogan reklamowy firm, które zajmują się ich sprzedażą. Nikt z nas nie lubi przecież przepłacać i zazwyczaj liczymy się z wydawanymi przez siebie pieniędzmi. Koszty polisy OC są według nas zbyt wysokie, szczególnie gdy w ciągu naszego życia nie spowodowaliśmy lub nawet nie byliśmy uczestnikiem żadnego wypadku drogowego. W takim przypadku opłacanie kolejnej składki na polisę OC wydaje się nam niepotrzebnym kosztem, który tylko obciąża nasz domowy budżet. Uczucie to wzmaga fakt wprowadzenia nowych zaleceń przez Komisję Nadzoru Finansowego, które to powodują wzrost cen ubezpieczeń. Czy jednak kierowanie się tylko i wyłącznie ceną przy zakupie obowiązkowego ubezpieczenia OC jest rozsądnym działaniem? Sprawdźmy czym różnią się poszczególne oferty i czy czasami nie lepiej zapłacić odrobinę więcej.

najtańsze ubezpieczenie OC

Wybór firmy ubezpieczeniowej, w której wykupimy tanie OC powinien być dokonany w sposób przemyślany. Umowy przy tego typu ubezpieczeniach bywają zazwyczaj dość skomplikowane, dlatego powinniśmy dokładnie wczytać się w ich treść. Jednak jeszcze przed analizą samej umowy powinniśmy prześwietlić instytucję, która ma być gwarantem naszego bezpieczeństwa.

Bardzo często najtańsze OC dla samochodów proponują małe firmy ubezpieczeniowe, które nie posiadają szczególnie bogatej historii w prowadzeniu biznesu i niewiele o nich wiadomo. Oczywiście mogą one działać jak najbardziej prawidłowo, ale pojawia się tutaj pytanie, czy warto ryzykować możliwość nieprzekazania odszkodowania dla kilku lub kilkunastu złotych różnicy?

Wśród dużych firm także istnieje spore zróżnicowanie. Wysokość wypłacanych świadczeń, poziom obsługi oraz usługi dodatkowe w dwóch przykładowych firmach ubezpieczeniowych mogą być zupełnie inne. Dobrym sposobem jest oczywiście zajrzenie do Internetu i sprawdzenie dostępnych tam informacji i opinii. Nie powinniśmy oczywiście wierzyć we wszystkie z nich, ale postarać wybrać się te najbardziej wartościowe, aby poznać ogólny pogląd klientów na temat danego ubezpieczyciela. W znalezieniu najlepszego ubezpieczyciela pomoże nam porównywarka ubezpieczeń OC.

Najtańsze OC dla samochodów nie zawsze jest najlepsze

Według panującej w naszym społeczeństwie opinii, wyboru obowiązkowego ubezpieczenia OC powinniśmy dokonywać jedynie ze względu na jak najniższą cenę. Wszystkie polisy posiadają przecież taki sam, ustalony przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny poziom sumy gwarancyjnej. Ich zakres jest również dość dokładnie określony przez obowiązującą ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych. Nie oznacza to jednak, że poszczególne oferty nie różnią się między sobą. Problem z wyborem pojawia się, gdy do polis dołączane są dodatkowe produkty np. ubezpieczenie NNW, AC czy ubezpieczenie szyb. Ich cena oraz zakres może wpłynąć na opłacalność całości, ponieważ kupując kilka usług u jednego ubezpieczyciela w pakiecie możemy sporo zaoszczędzić. Analiza usług dodatkowych może sprawić, że pozornie droższa oferta w ogólnym rozrachunku będzie nam się zdecydowanie bardziej opłacać.

najkorzystniejsze ubezpieczenie OC

Jedną z nowości, która w zdecydowanym stopniu przemawia za wykupowaniem nieco droższego ubezpieczenia OC w lepszej firmie, jest usługa Bezpośredniej Likwidacji Szkód. System ten pozwala na zgłoszenie wyrządzonej nam przez kogoś szkody do naszego własnego ubezpieczyciela. Wtedy to właśnie on zajmuje się wyceną szkody oraz wypłatą odszkodowania. To właśnie nasz ubezpieczyciel dochodzi zwrotu pieniędzy z firmy ubezpieczeniowej, w której polisę wykupił sprawca. Działa więc w taki sposób, aby zadowolić swojego klienta, starając się w pełni pokryć powstałą szkodę, a nie jak w przypadku cudzego ubezpieczyciela, zapłacić jak najmniej.

Z polisy OC sprawcy wypadku możemy również otrzymać zwrot kosztów za wypożyczenie pojazdu zastępczego. Jeśli wykupimy najtańsze OC, mogą być oczywiście z tym pewne problemy, które nie będą nas co prawda dotyczyć, ale skoro już jesteśmy źródłem problemów to prawidłowym zachowaniem jest jak najlepsze zadośćuczynienie poszkodowanemu.

Jak widać, najtańsze OC dla samochodów nie zawsze jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Wybór odpowiedniej oferty i ubezpieczyciela powinien być rozpatrywany ze względu na całość warunków i usług dodatkowych, a nie tylko i wyłącznie przez pryzmat ceny. Jak pogodzić jedno z drugim? Skorzystać z porad zawartych w porównywarce finansowej PADO24 i wybrać ofertę dopasowaną do potrzeb i możliwości.

  • Aktualności