Porównywarka i ranking ubezpieczeń OC

Tanie OC

Tanie OC z pewnością pozwoli właścicielowi trochę zaoszczędzić. Polisa OC jest obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów i obejmuje wypłatę odszkodowania osobom trzecim poszkodowanym w wypadku spowodowanym przez ubezpieczonego. Nie jest więc możliwe uniknięcie tego typu wydatku. Skoro jednak nie da się nie płacić, warto zastanowić się czy można zapłacić mniej niż dotychczas. Jak pokaże nam każde porównanie ubezpieczeń OC, obecnie na rynku działa wiele firm, oferujących szeroką gamę produktów w bardzo zróżnicowanych cenach. Niemal każdy korzysta z proponowanych przez nie produktów, wykupowanych w pakiecie lub osobno, i być może jest przywiązany do konkretnej firmy. Czasem jednak lepiej poświęcić czas na znalezienie tańszego ubezpieczenia, niż nieustannie przepłacać.

tanie ubezpieczenie OC

Tanie OC nie znaczy gorsze OC

Każdy wie, że wysokość ubezpieczenia OC jest ściśle związana z rodzajem ubezpieczanego pojazdu. Ma na nią także wpływ to, czy prowadzimy samochód w bezpieczny sposób, o czym świadczy nasza historia ubezpieczeniowa, wykazująca czy braliśmy udział w kolizjach oraz czy były one przez nas zawinione. Nie dla każdego więc kwota taniego OC będzie taka sama. Chodzi jednak o to, aby wybrać ubezpieczenie możliwie najtańsze jak na nasze możliwości. Bardzo istotny w tej kwestii jest fakt, że tanie OC wcale nie oznacza, że będzie gorsze niż to, które posiadaliśmy do tej pory.

Biorąc pod uwagę, że jest to ubezpieczenie obowiązkowe, funkcjonuje ono na ściśle określonych prawem zasadach. W związku z tym ubezpieczyciel także nie ma możliwości dowolnie ustalać jego pewnych aspektów. Jedną z najistotniejszych kwestii jest wysokość świadczeń wypłacanych w razie kolizji. Kwoty te są określone ustawą, więc odszkodowanie OC wyniesie tyle samo dla określonych przypadków. Poszkodowany otrzyma więc daną kwotę odszkodowania bez względu na to, jaką płacimy składkę.

Parametry ubezpieczenia OC oraz sumy gwarancyjne są takie same bez względu na wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe czy cenę, jaką płacimy za polisę. Jest to najważniejszy argument przemawiający za skorzystaniem z tańszych ofert. Ponadto dodać należy, że rola właściciela pojazdu ubezpieczanego ogranicza się właściwie do wykupienia polisy. Jeśli dojdzie do wypadku, wszelkie kontakty z ubezpieczycielem oraz wypłata świadczeń leżą w interesie poszkodowanego. Ewentualne niedogodności związane z opóźnieniami czy problematyczne formalności nie mają dla nas w tym przypadku żadnego znaczenia, nie bierzemy w nich udziału.

Wybór taniego OC

najtańsze ubezpieczenie OC

Jak można wywnioskować z przytoczonych argumentów, tanie OC nie jest gorsze od tego droższego. Wybór konkretnego ubezpieczyciela nie ma bezpośredniego wpływu na ubezpieczonego, w związku z czym wybierając najtańsze OC nie ponosimy żadnych strat. Decydując się na tańszą opcję, uzyskujemy jedynie oszczędności. Uwzględniając wszelkie koszty związane z utrzymaniem własnego samochodu, opłata za polisę OC to dość znaczący wydatek. Warto więc zastanowić się nad jej zmianą. Obecnie jest to prostsze ze względu na dużą ilość firm ubezpieczeniowych dostępnych na rynku, a co za tym idzie wielu konkurencyjnych opcji.

Aby znaleźć najtańszą ofertę, trzeba przeanalizować wiele z nich. W tym celu bardzo pomocne może okazać się korzystanie z bezpłatnych porównywarek finansowych, takich jak PADO24. Przeglądając zestawienia propozycji wielu firm, możemy być pewni, że nie przeoczymy tej najodpowiedniejszej. Wiele stron internetowych zawiera także możliwość przeprowadzenia symulacji kosztu polisy z uwzględnieniem wszelkich danych, na podstawie których firmy ubezpieczeniowe obliczają składkę OC. Jest to bardzo pomocne, ponieważ wybierając się do konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, będziemy od razu wiedzieć, czego możemy się spodziewać. Warto także dodać, że ceny OC ciągle się zmieniają, nie można więc przyjąć, że oferta, która posiadamy obecnie będzie równie korzystna także za rok. Najlepiej zawsze przed końcem aktualnej polisy poszukać informacji i sprawdzić, jak wyglądają aktualne oferty, aby nie przepłacać.

  • Aktualności