Porównywarka i ranking ubezpieczeń turystycznych

Ubezpieczenie turystyczne- nie tylko dla amatorów podróży

Najbardziej popularne wśród Polaków są ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia domu i mieszkania. Ich inne rodzaje mogą być równie przydatne, dlatego warto się im przyjrzeć. Ubezpieczenie turystyczne to polisa dedykowana wszystkim tym, którzy wybierają się w zagraniczną podróż: chroni nas ono przez konsekwencjami finansowymi losowych zdarzeń i – co najważniejsze – pokrywa koszty ewentualnego leczenia czy udzielenia pomocy. Ubezpieczenie turystyczne jest polisą, którą powinien wykupić każdy turysta udający się do innego kraju, bez względu na czas trwania podróży: nie ma znaczenia, czy udajemy się do jakiegoś miejsca po raz pierwszy, czy odwiedzamy je już kolejny raz. Wypadki mogą nam się przydarzyć zawsze i wszędzie, także na zagranicznym wyjeździe, tysiące kilometrów od domu i bliskich, dlatego warto być na nie odpowiednio przygotowanym. Ubezpieczenie turystyczne nie kosztuje wiele, gwarantuje komfort i bezpieczeństwo oraz pomoc w każdej sytuacji, dzięki czemu bez przeszkód możemy cieszyć się wymarzonym wypoczynkiem.

ubezpieczenie turystyczne

Jaki jest zakres ubezpieczenia turystycznego?

W związku z tym, że ubezpieczenie turystyczne jest polisą dobrowolną: sami podejmujemy decyzję dotyczącą jego posiadania. Tego rodzaju polisę oferują nie tylko towarzystwa ubezpieczeniowe, ale także biura podróży za pośrednictwem których wyjeżdżamy za granicę. Ubezpieczenie turystyczne najczęściej obejmuje koszty leczenia (pobytu w szpitalu, rehabilitacji, przyjmowanych leków), koszty ratownictwa medycznego/akcji poszukiwawczej i transportu z miejsca wypadku, koszty czynności wykonywanych na rzecz rodziny poszkodowanego (np. dojazd do szpitala, nocleg najbliższej osoby), a także koszty wcześniejszego powrotu do kraju. W zakres najlepszego ubezpieczenia turystycznego wchodzi również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwego wypadku), assistance (transport do kraju, dostarczenie leków/rzeczy osobistych, pomoc w przypadku utraty pieniędzy i dokumentów, pomoc prawna) oraz ubezpieczenie bagażu i sprzętu. W praktyce oznacza to, że bez względu na rodzaj zdarzenia i skalę odniesionych obrażeń, ubezpieczenie turystyczne zwalnia nas z obowiązku ponoszenia opłat za dokonane szkody (np. nieumyślne zniszczenie czyjegoś sprzętu czy spowodowanie u kogoś uszczerbku na zdrowiu), leczenie, transport do placówki medycznej, itp. Nie musimy również martwić się o ewentualne skrócenie urlopu i przyspieszenie powrotu do domu spowodowane losowym zdarzeniem (np. utratą bagażu, sprzętu, dokumentów lub doznanym urazem): ubezpieczenie turystyczne pokryje koszty transportu do Polski.

Wybieramy ubezpieczenie turystyczne

Ceny i oferowane w ubezpieczeniu turystycznym warunki mogą różnić się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, na które się zdecydujemy. Wybierając ubezpieczenie turystyczne zwróćmy uwagę na zakres polisy, jej cenę oraz wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, za które nie odpowiada ubezpieczyciel. Ubezpieczenie turystyczne może występować w wersji podstawowej lub rozszerzonej (wówczas obejmuje więcej usług). Pamiętajmy, że polisa turystyczna, tak jak każde ubezpieczenie, powinna być dostosowana do naszych potrzeb (trybu wyjazdu, atrakcji, itp.) – jeśli zamierzamy uprawiać sporty ekstremalne lub wędrować po niebezpiecznych regionach danego kraju obowiązkowo wykupmy ubezpieczenie turystyczne, które pokryje koszty repatriacji, gdy będzie potrzeba: przecież nigdy nie wiadomo, co może nas spotkać. Takie zabezpieczenie jest niemal tak samo ważne, jak ubezpieczenie na życie.

Koszty ubezpieczenia turystycznego

W zależności od wybranego ubezpieczyciela, koszt ubezpieczenia turystycznego może być różny. Cena polisy zależy od całkowitej sumy ubezpieczenia, miejsca, do jakiego się wybieramy i zakresu ubezpieczenia (rozszerzony pakiet świadczeń będzie droższy). Ubezpieczenie turystyczne dla jednej osoby to wydatek rzędu 100 zł za tydzień: to stosunkowo niewielka kwota wobec kosztów samego zagranicznego wyjazdu, a jednak można nam ona uratować nie tylko zdrowie i życie, ale także majątek (koszty transportu i ratownictwa medycznego opiewają na tysiące złotych).

Ranking ubezpieczeń turystycznych

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego nie jest łatwy – warto pamiętać, że odpowiednio dobrana polisa może uratować nas nie tylko przed utratą zdrowia i życia, ale także przed koniecznością ponoszenia ogromnych kosztów związanych z leczeniem, akcją ratowniczą czy zadośćuczynieniem za wyrządzone szkody. Chcesz wybrać najlepszą dla siebie ofertę? Pomoże Ci w tym ranking ubezpieczeń turystycznych dostępny na PADO24. Aktualny ranking ubezpieczeń turystycznych umożliwi zapoznanie się z najnowszymi ofertami ubezpieczeń: dla Ciebie przeanalizowaliśmy dostępne na rynku polisy i wybraliśmy te, które są najbardziej opłacalne. Nie wiesz, na które ubezpieczenie turystyczne się zdecydować? Do Twojej dyspozycji oddajemy najświeższy ranking ubezpieczeń turystycznych: dzięki nam wybierzesz najlepsze dla siebie rozwiązanie.

dla kogo jest ubezpieczenie turystyczne

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych

Ubezpieczenie turystyczne to popularny produkt oferowany przez większość ubezpieczycieli – informacje o polisach znajdziesz na stronach poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wiadomości na temat tego typu ubezpieczeń dostarczy także porównywarka finansowa PADO24. Porównasz tu oferty ubezpieczeń turystycznych pod względem ceny i zakresu usług. Porównywarka ubezpieczeń turystycznych PADO24 to narzędzie, dzięki któremu znajdziesz polisę dostosowaną do swoich potrzeb. Już dziś możesz znaleźć ubezpieczenie turystyczne szybko, łatwo i bez wychodzenia z domu – tylko na PADO24!

Materiały do pobrania:

Ubezpieczenie w czasie podróży chroni nas jedynie do wysokości, jaką wyznacza suma ubezpieczenia. Ustalamy ją wraz z innymi ważnymi elementami ubezpieczenia przed podpisaniem umowy. Zdarzają się sytuację, kiedy suma ubezpieczenia staje się dla nas za niska lub za wysoka. W większości przypadków możemy dokonać jej zmiany. Wystarczy stosowny wniosek, którego wzór znajdziecie na PADO24. Elementem, który jest także istotny przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia jest określenie uposażonych. Co zrobić jeśli ze wskazaną w umowie osobą utraciliśmy dobre stosunki? Dopuszczalna jest ich zmiana. Uposażony, choć nie jest stroną umowy ubezpieczenia, odgrywa w niej bardzo istotną funkcję. To on otrzymuje świadczenie w przypadku śmierci ubezpieczonego. Zadbajmy więc o to by wybrana osoba w pełni zasługiwała w naszej opinii na odszkodowanie. Jeśli zajdzie taka konieczność, złóżmy wniosek o zmianę tej kwestii w umowie. Na PADO24 znajdziecie jego wzór.

Wniosek o zmianę sumy ubezpieczenia turystycznego

Suma ubezpieczenia to jeden z najważniejszych elementów umowy ubezpieczenia. Warto dopasować ją do swoich potrzeb i możliwości, ponieważ wpływa ona na wysokość składki. Konieczność jej zmiany może wynikać z różnych okoliczności. Jednak bez względu na powody, jakie nami kierują istotne jest złożenie wniosku o zmianę sumy ubezpieczenia turystycznego do Ubezpieczyciela. Na PADO24 przygotowaliśmy jego wzór. Liczymy, że nie jednemu z Was będzie on przydatny.

Pobierz dokument

Wniosek o zmianę uposażonych ubezpieczenia turystycznego

Wniosek o zmianę uposażonych ubezpieczenia turystycznego to jeden z dokumentów, których poszukujecie po zawarciu umowy. W odpowiedzi na Wasze potrzeby przygotowaliśmy jego wzór. Dopasujcie go do swoich potrzeb i złóżcie u Ubezpieczyciela. Skorzystajcie z naszych uwag – wskażą Wam ważne kwestie dotyczące wniosku.

Pobierz dokument
 Nie ważne, jak lubisz spędzać wolny czas – aktywnie lub leniwie, w górach lub na morzem, w Polsce lub zagranicą – istotne jest czy możesz w trakcie wyjazdu być spokojnym o pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku lub innego zdarzenia. Na taką okoliczność warto wykupić ubezpieczenie na czas podróży. Zakres umowy ubezpieczenia zależy od naszych potrzeb. W trakcie trwania umowy możemy dokonywać zmian jej niektórych parametrów, np. sumy ubezpieczenia lub osób uposażonych. Na PADO24 znajdziecie wzory dokumentów, które przydadzą się w momencie podjęcia decyzji o takich modyfikacjach. Możecie bezpłatnie ich używać, a do Waszej dyspozycji są także uwagi, które powinny rozwiać wątpliwości i usprawnić ich wypełnienie. Pamiętajcie, że wraz ze wzrostem sumy ubezpieczenia rośnie również wysokość składki. Natomiast przy zmianie uposażonych w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych możecie wskazać także uposażonych zastępczych.
  • Aktualności