Porównywarka i ranking ubezpieczeń turystycznych

Ubezpieczenie wyjazdu na narty – czy warto wykupić?

Ubezpieczenie wyjazdu na narty to ważne zagadnienie, o którym powinien pomyśleć każdy, kto chętnie i często praktykuje narciarstwo. Zaczyna się zima, a wraz z nią sezon na uprawianie zimowych sportów. To okres, kiedy chętnie wyjeżdżamy w góry, by oddać się szaleństwu na stokach, jeżdżąc na nartach lub snowboardzie. Celem naszych zimowych podróży stają się zarówno polskie, jak i zagraniczne kurorty turystyczne, które przygotowują mnóstwo atrakcji dla amatorów sportów zimowych. Zdarza się jednak, że na stoku dochodzi do nieprzewidzianych zdarzeń: jeżdżąc na nartach łatwo ulegamy wypadkom (łamiemy lub skręcamy kończyny, zrywamy więzadła) lub nieumyślnie wyrządzamy krzywdę innym (np. powodując u nich obrażenia ciała). Ubezpieczenie wyjazdu na narty sprawi, że nie będziemy musieli ponosić konsekwencji finansowych z tytułu wypadku, na nasza porównywarka ubezpieczeń turystycznych podpowie Ci, jaką polisę najlepiej będzie wybrać.

ubezpieczenie turystyczne wyjazdu na narty

Zakres ubezpieczenia na narty

Ubezpieczenie wyjazdu na narty obejmuje zazwyczaj koszty leczenia, rehabilitacji i hospitalizacji (transport do szpitali, operacje, zakup niezbędnych leków i środków opatrunkowych) oraz koszty działania służb ratowniczych. Ponadto ubezpieczeniem objęty jest również sprzęt narciarski (narty, wiązania, buty, gogle), który może ulec zniszczeniu lub zostać ukradziony. Niektóre ubezpieczenia na narty obejmują nawet koszt wypożyczenia sprzętu (jeśli z jakiegoś powodu utraciliśmy własny).

Ważne, by w zakres polisy turystycznej wchodziło również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), dzięki któremu otrzymamy odszkodowanie np. za złamaną nogę oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) pomocne w przypadku, gdy to my wyrządzimy komuś krzywdę (dzięki OC nie ponosimy kosztów na rzecz poszkodowanego).

Jeśli wybieramy się na narty za granicę ważne, by ubezpieczenie obejmowało również transport do kraju. Istotne jest, by wybrana przez nas polisa zobowiązywała ubezpieczyciela do bezzwłocznego pokrycia kosztów udzielenia pomocy poszkodowanym: w przeciwnym wypadku poszkodowani będą musieli sami ponieść koszty, a później ubiegać się o ich zwrot. Elementem ubezpieczenia wyjazdu na narty jest również Assistance (centrum alarmowe), którego konsultanci udzielą nam pomocy i informacji, gdy zdarzy się coś nieprzewidzianego. Przed wyjazdem za granicę warto zorientować się, czy wybrana przez nas polisa obejmuje dany kraj i poznać zakres tamtejszej ochrony ubezpieczeniowej. Ponadto przydatna za granicą może okazać się karta EKUZ, dlatego warto poszukać o niej kompletnych informacji.

Kto oferuje ubezpieczenie wyjazdu na narty?

Ubezpieczenie wyjazdu na narty oferują największe towarzystwa ubezpieczeniowe, takie jak AXA, Aviva, Allianz, Generali czy Warta. Zanim wybierzemy najlepsze ubezpieczenie turystyczne dla nas, warto skorzystać z internetowych porównywarek, które, dzięki określonym kryteriom wyszukiwania, ułatwią nam wybór najlepszej oferty. Samo ubezpieczenie na narty warto kupić przez Internet: daje nam to możliwość samodzielnego skomponowania elementów, z których ma składać się polisa oraz określenia wysokości składek i całkowitej sumy ubezpieczenia (należy pamiętać o pewnej zależności: im wyższa kwota ubezpieczenia, tym wyższe składki, ale i większy zakres polisy – wówczas możemy mieć pewność, że ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty ewentualnego wypadku).

Koszty ubezpieczenia na narty

Koszty ubezpieczenia na narty różnią się w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego i oferowanego pakietu. Polisa turystyczna nie jest droga, jej koszt zależy od tego, jakie usługi czy świadczenia gwarantuje oraz od naszych osobistych oczekiwań. Ceny ubezpieczenia na narty mieszczą się w granicach 160-180 zł, ale można również znaleźć polisy, których kosz wynosi zaledwie kilkanaście złotych.

ubezpieczenie turystyczne

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie na narty?

Wybierając ubezpieczenie wyjazdu na narty musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: dokąd jedziemy (do kurortu w Polsce, czy za granicą), jaki jest cel naszego wyjazdu (jazda na nartach po wyznaczonych trasach czy uprawianie narciarstwa zaawansowanego), jakim sprzętem dysponujemy (np. najnowszy model nart) oraz czego oczekujemy od ubezpieczenia. Polisa turystyczna powinna być dostosowana do nas, naszych umiejętności i potrzeb. Ubezpieczenie na narty to niezbędny element każdego zimowego wyjazdu: gwarantują pomoc i zapewniają komfort w sytuacji, gdy przytrafi nam się coś złego. Dzięki polisie nie musimy martwić się o koszty leczenia i zniszczony sprzęt – o wszystko zadba nasz ubezpieczyciel. Ponadto ubezpieczenie na narty można wykupić bez wychodzenia z domu, łatwo i szybko za niewielkie pieniądze (polisy turystyczne w Polsce należą do najtańszych w Europie). Aby pomóc sobie wybrać najlepszą ofertę i dodatkowo dowiedzieć się więcej na temat różnych rodzajów ubezpieczenia, warto skorzystać z porównywarki PADO24.  Jeśli chcemy cieszyć się udanym wypoczynkiem, wykupmy ubezpieczenie na narty: dzięki niemu możemy być spokojni i zadbać nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale i o bezpieczeństwo innych.

  • Aktualności