Firmy ubezpieczeniowe Polsce

Ubezpieczyciele

Ubezpieczyciele w dzisiejszych czasach proponują nam coraz więcej i więcej ciekawych produktów. Ubezpieczenia są więc branżą, która przez cały czas szybko się rozwija. Z drugiej jednak strony również klienci są coraz bardziej wymagający. Starają się znajdować jak najatrakcyjniejsze i jak najlepiej dopasowane do swoich potrzeb, a przy tym w miarę tanie oferty.

Czasy, w których żyjemy, są niestety dość niepewne. Tak naprawdę wszystko, co posiadamy, możemy bardzo szybko stracić – dobytek, dom, pracę, zdrowie, a nawet najbliższych. Jednym ze sposobów na zagwarantowanie sobie trochę większego poczucia bezpieczeństwa są właśnie oferowane nam przez ubezpieczycieli polisy. Co prawda nie uchronią nas one przed kryzysowymi sytuacjami, ale przynajmniej sprawią, że będzie nam je łatwiej przetrwać. Dadzą nam zabezpieczenie pod względem finansowym.

Ubezpieczyciele w naszym kraju

polscy ubezpieczyciele
W Polsce funkcjonują obecnie 24 zakłady ubezpieczeń działające w formie spółki akcyjnej, 6 w formie towarzystw ubezpieczeń wzajemnych oraz jeden zakład ubezpieczeń pośrednich. Wszystkie one zrzeszone są w Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Największym z ubezpieczycieli w naszym kraju jest istniejący od 1921 roku Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Dynamiczny rozwój tego rynku nastąpił po 1990 roku, kiedy to przestał być on zmonopolizowany i miały miejsce radykalne zmiany ustrojowe.

Na czym polega działalność towarzystw ubezpieczeniowych? Ubezpieczyciel w zamian za odpowiednią opłatę (zazwyczaj w formie regularnych składek) przejmuje od klienta na siebie ryzyko związane z różnymi wydarzeniami i sytuacjami związanymi z jego życiem, zdrowiem czy majątkiem. Gdy więc wystąpi któryś z czynników objętych polisą, ubezpieczony może liczyć na odszkodowanie o określonej w umowie wysokości.

Rodzaje polis proponowanych nam przez ubezpieczycieli

Obecnie na rynku ubezpieczeń istnieje już cała masa produktów, a wciąż pojawiają się kolejne. Oferta przedstawiana nam przez ubezpieczycieli jest więc bardzo bogata. Podstawowy podział ubezpieczeń wyodrębnia spośród nich społeczne (podlegające normom prawa publicznego) i prywatne (podlegające prawu prywatnemu). Oprócz tego istnieje jeszcze jednak sporo innych klasyfikacji. W obowiązującej obecnie ustawie o działalności ubezpieczeniowej zawarty jest podział na dwie grupy: ubezpieczenia na życie (w ramach których istnieje pięć podgrup), a także pozostałe ubezpieczenia osobowe i ubezpieczenia majątkowe (tutaj istnieje wiele podgrup).

ubezpieczyciele w PolsceWarto wiedzieć, że choć większość ubezpieczeń jest zgodnie z naszym prawem dobrowolna, niektóre z nich są obowiązkowe. Do tych należy na przykład ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), do którego wykupienia są zobowiązani między innymi posiadacze pojazdów mechanicznych, rolnicy, notariusze, a także niektóre inne grupy zawodowe.

Co ciekawe, każdemu towarzystwu ubezpieczeniowemu wolno działać tylko w jednym z dwóch sektorów, a więc proponować swoim klientom albo tylko ubezpieczenia na życie, albo wyłącznie majątkowe.

Jakie ubezpieczenia są najpopularniejsze w naszym kraju? Oczywiście te na życie, a oprócz tego także komunikacyjne (np. AC) oraz mieszkaniowe. Ogólnie Polacy coraz chętniej decydują się na różnego rodzaju polisy.

Dowiedz się więcej o ubezpieczycielach z PADO24!

Jeżeli zainteresowała Cię ta tematyka, warto zapoznać się dokładnie ze stroną PADO24. Tam znajdziesz wiele informacji dotyczących ubezpieczeń i ubezpieczycieli. Po pierwsze będziesz mógł przeczytać opisy i wyjaśnienia dotyczące różnych rodzajów polis (ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, na zdrowie i życie), a po drugie zapoznać się z wiadomościami odnośnie poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych – z ich przeszłością, zakresem działania, ogólną ofertą. W ten sposób dokonując wyboru konkretnego towarzystwa dla siebie, będziesz klientem bardziej doinformowanym i świadomym tego, na co się decyduje.

Ponadto PADO24 pomoże Ci również dokonać wyboru konkretnej polisy. Dzięki tej witrynie nie musisz już wchodzić na strony internetowe poszczególnych ubezpieczycieli i zapoznawać się dokładnie z ofertą każdego z nich. Szukasz najlepszego dla siebie OC lub AC? A może ubezpieczenia mieszkaniowego albo na życie? Wystarczy, że uruchomisz naszą porównywarkę finansową i wpiszesz w odpowiednich okienkach, jakie masz wymagania, a natychmiast otrzymasz propozycje najwłaściwszych dla siebie polis. Jeśli więc szukać ubezpieczenia – to tylko z PADO24!