Firmy ubezpieczeniowe Polsce

Allianz Polska – informacje ogólne

Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Polska to część niemieckiego przedsiębiorstwa Allianz SE. Allianz zajmuje się obsługą klientów indywidualnych i korporacyjnych. Allianz proponuje aż 180 różnych produktów. Wśród nich znajdziemy ubezpieczenia na życie, majątkowe, motoryzacyjne, zdrowotne i wiele innych.  Oferta Allianz Polska zawiera także produkty inwestycyjne i emerytalne, dlatego do życia powołano cztery spółki Allianz. Ubezpieczyciel dba o najwyższą jakość usług. Stawia na kontakt z klientem, czego dowodem jest liczba agentów w 5 tysiącach oddziałów. Allianz współpracuje także z dealerami samochodowymi, brokerami ubezpieczeń, czy biurami podróży. Poza wspomnianą działalnością Ubezpieczyciel może pochwalić się też tytułem właściciela Górnika Zabrze.

Historia Allianz Polska

Allianz powstał w 1890 roku w Niemczech. W ciągu wielu lat swojej działalności przekształcił się z małej lokalnej firmy w jedno z największych przedsiębiorstw o charakterze ubezpieczeniowo-finansowym. Początkowo trudnił się sprzedażą ubezpieczeń komunikacyjnych i wypadkowych. Później zaś znacząco się rozwinął. Wszedł na rynki siedemdziesięciu krajów, dzięki czemu w 2006 roku przekształcił się w Spółkę Europejską. W Polsce Allianz rozpoczął działalność w 1997 roku. Wtedy to przedsiębiorstwo rozpoczęło wdrażanie nowych projektów. Były nimi między innymi polisy dla klientów indywidualnych. Tworzone były także nowe spółki, które zajmowały się likwidacją szkód, ale i underwritingiem. Wkrótce Allianz zdobył silną pozycję na rynku. W 1999 roku Allianz Polska stworzył na podstawie licencji Powszechne Towarzystwo Emerytalne, co tylko przyspieszyło wprowadzenie produktów emerytalnych do oferty. Co więcej, w tym samym roku Allianz wraz z Unicredito Italiano sprywatyzowała Bank Pekao S. A. Kilka lat później, bo w 2003 roku przedsiębiorstwo zainicjowało powstanie Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A. Dzięki niemu Allianz rozszerzył ofertę o produkty inwestycyjne. Wszystkie te wydarzenia pozwoliły na bardzo szybki rozwój firmy. Przez lata Allianz nie tylko zwiększał ilość otwieranych oddziałów, ale także obsługiwał więcej klientów. Rok 2006 pokazał sukces firmy najlepiej, bowiem plasowała się ona na 3 miejscu na rynku ubezpieczeniowym w kategorii składki przypisanej. Co więcej, w 2009 roku Allianz Polska powtórzyła ten sukces, ponieważ była liderem w Europie Centralnej i Wschodniej. Allianz miało się tak dobrze, że wprowadziło na polski rynek nową spółkę Allianz Bank Polska S.A.Ta jednak działała tylko do 2011 roku, ponieważ została sprzedana Getin Holding.

Allianz Polska – oferta produktowa

Oferta Ubezpieczyciela jest bardzo rozbudowana. Trudno wymienić wszystkie produkty w niej obecne, jednak warto wspomnieć o kilku z nich. Allianz proponuje ubezpieczenia OC i AC, a także NNW dla kierowcy i pasażerów, Car Assistance, Ubezpieczeniowe Pakiety Dealerskie. Poza tym, możemy skorzystać z OC granicznego dla osób posiadających auta na obcych numerach rejestracyjnych, Zielonej Karty gwarantującej pomoc w razie kolizji za granicą. Klient ma do dyspozycji także usługę Ochrony Prawnej i Informacji Prawnej. Co więcej, klient może wykupić również ubezpieczenie Równa Droga, które gwarantuje naprawę uszkodzeń spowodowanych przez złą nawierzchnię jezdni. Niezwykle rozbudowana, bo posiadająca aż 14 wariantów, ma propozycja ubezpieczeń na życie. Klient może zabezpieczyć siebie i rodzinę, albo przyszłość swojego dziecka lub też uzyskać kapitał w perspektywie czasowej. Poza tym, dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu na życie można uzyskać środki na rekonwalescencję. Allianz proponuje także ubezpieczenie dla domów i mieszkań – Bezpieczny Dom i Bezpieczny Dom Plus, OC w domach i mieszkaniach oraz usługę Home Assistance. Także w podróży można liczyć na pomoc Allianz. Ochronę gwarantuje ubezpieczenie na wyjazd za granicę Globtroter. Poza tym, istnieje możliwość wykupienia polisy NNW. Z Allianz można także wykupić OFE, fundusze inwestycyjne, ale też szybko usunąć szkodę. Klienci biznesowi mają bardzo duży wybór produktów, choćby ubezpieczenia Allianz Biznes, Allianz Firma, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego. Firmy mogą oprócz tego wykupić ubezpieczenie OC, ubezpieczenia dla pracowników na życie, zdrowie, NNW grupowe, ale i Pracownicze Programy Emerytalne. Allianz oferuje również leasing, ubezpieczenie floty, ubezpieczenie maszyn, ubezpieczenie ryzyka montażowego i ryzyka budowlanego, ubezpieczenie maszyn i urządzeń budowlanych, ubezpieczenie majątku przedsiębiorstw. Do dyspozycji klientów oddano także specjalistyczne ubezpieczenia majątku jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorstw od utraty zysku. Co ciekawe, Allianz opracowało specjalistyczne programy branżowe. Mają one chronić nauczycieli, pracowników opieki medycznej, farmaceutów i dealerów, restauratorów, właścicieli hoteli, pensjonatów i masarni. Allianz oferuje jeszcze ubezpieczenia transportowe. Jednak to tylko część możliwości firmy ubezpieczeniowej Allianz. Chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić oferty innych firm? Zrobisz to dzięki porównywarce finansowej.

  • Aktualności