Firmy ubezpieczeniowe Polsce

AXA Życie – informacje ogólne

AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna to firma ubezpieczeniowa działająca na rynku polskim już od 2006 roku. Jest to część francuskiej firmy ubezpieczeniowej AXA, notowanej na giełdzie Euronext. AXA Życie oferuje ubezpieczenia dla osób indywidualnych oraz dla firm. Są to ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia inwestycyjne oraz ubezpieczenia ochronne. Przedsiębiorstwo posiada kilkadziesiąt przedstawicielstw w różnych miejscach Polski, w których można wykupić jedną z usług ubezpieczeniowych, a także nowoczesne infolinie, usługi SMS, czy stronę internetową, które zapewniają równie prosty i jeszcze szybszy dostęp do oferty firmy, bez konieczności wychodzenia z własnego domu. AXA oferuje swoje produkty także poprzez przedstawicieli ubezpieczeniowo-finansowych oraz zewnętrzne firmy pośrednictwa ubezpieczeniowego.

Historia AXA Życie

Historia firmy AXA Życie w Polsce wiąże się z inną firmą, a mianowicie Winterthur Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna. To właśnie pod taką nazwą działało przedsiębiorstwo od 1994, aż do 2006 roku, gdy postanowiono wprowadzić do naszego kraju markę AXA, dokonując zakupu całej grupy Winterthur. Najpierw działała jako oddział spółki nazywający się Avanssur S.A. i posługujący się marką Axa Direct. Dopiero w 2007 roku polskie spółki należące do Winterthur Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna zmieniły nazwy na odpowiednio: AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A, AXA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. Firma weszła do Polski już w pełni 1 stycznia 2008 roku, gdy działalność rozpoczęła spółka dystrybucyjna – AXA Polska S.A., co zakończyło okres przejściowy. Od tego czasu wszystkie usługi ubezpieczeniowe działają już pod nazwą AXA. Dzięki wysokim standardom obsługi firma uzyskała w 2010 roku Złoty Laur Konsumenta w kategorii „Ubezpieczenia samochodowe”, co jednoznacznie świadczy o tym, że klienci przedsiębiorstwa cenią jego dbałość o ich interesy i są zadowoleni z działalności ubezpieczyciela. Nie był to oczywiście ostatni rok, gdy AXA zdobywała prestiżowe wyróżnienia. W 2011 roku firma zdobyła statuetkę Superbrands, która jest przyznawana najsilniejszym markom w Polsce. W tym samym roku na arenie międzynarodowej AXA została uznana za najbardziej znaną markę ubezpieczeniową na świecie. AXA prowadzi od lat skuteczną kampanię reklamową, do której angażuje różnego rodzaju sławne osoby. Ostatnio dużą popularność zdobyła reklama firmy z Mariuszem Pudzianowskim, która doczekała się wielu przeróbek w Internecie.

AXA Życie – oferta produktowa

AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna oferuje swoim klientom produkty ubezpieczeniowe, które są bardzo pomocne przy gromadzeniu kapitału na dodatkową emeryturę, pozwalają przygotować łatwy start dla dzieci wchodzących w świat dorosłych, umożliwiają zabezpieczenie spłat rat kredytu, pomagają w realizacji planów finansowych, są dodatkowym elementem korzyści zarówno dla pracowników, jak i pracodawców oraz zapewniają im ochronę zdrowia. Pierwszym z produktów AXA Życie, o którym warto wspomnieć, jest pakiet ubezpieczeniowy o nazwie „Złoty środek”, który charakteryzuje się bardzo niską składką wynoszącą nawet jedyne 4 zł dziennie, ochroną i inwestowaniem środków w UFK, ubezpieczeniem zdrowia, życia i NNW, a także możliwością zarządzania zgromadzonymi w ramach pakietu pieniędzmi w łatwy sposób przez Internet. Następną propozycją jest „Plan Ochronny AXA”, na który dzienna składka zaczyna się już od 3 zł. W jego ramach otrzymujemy ubezpieczenie zdrowia, życia i NNW, ale za to rozszerzone na całą rodzinę. Najtańszą opcją jest oferta „Parasol”, której składka dzienna może kosztować jedynie 1,66 zł. Ten rodzaj ubezpieczenia daje możliwość wyboru przez jaki okres będzie trwała umowa ubezpieczeniowa, jednak nie może być on krótszy niż dwa lata. Można skorzystać również z dodatkowych pakietów wypadkowych – „Bezpieczna Dekada” oraz „Bezpieczna Dekada Prestiż”. Oferta dla firm obejmuje grupowe ubezpieczenia na życie. W produktach AXA Życie dla firm znajdziemy pakiety Ochrona z Plusem, Optymalny wybór AXA oraz Indywidualna kontynuacja ubezpieczenia. Ostatnią z propozycji AXA Życie jest pakiet „Indywidualna kontynuacja ubezpieczenia”. Pozwala on na kontynuację obecnego ubezpieczenia grupowego w sposób indywidualny w przypadku np. zwolnienia się z pracy. Możemy dzięki niemu zachować ciągłość ubezpieczenia oraz wszystkie dodatkowe profity. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach i wybierz opcję najlepszą dla siebie dzięki porównywarce finansowej.

  • Aktualności