Firmy ubezpieczeniowe Polsce

AXA – informacje ogólne

AXA to stosunkowo nowa firma na polskim rynku, która opiera się na francuskich wzorcach. To towarzystwo ubezpieczeniowe jest niezwykle silną marką, dynamicznie  rozwijającą się. Ma bardzo szeroką ofertę ubezpieczeń zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W AXA można wykupić między innymi polisy na życie, chorobowe, komunikacyjne oraz majątkowe. Co więcej zajmuje się także doradztwem inwestycyjnym. Obsługuje z powodzeniem milion Polaków. Stawia bowiem na profesjonalizm i innowacyjność. Klienci mają swobodny dostęp online do produktów firmy, co daje im duży komfort. Ubezpieczyciel gwarantuje solidność, za którą była już wielokrotnie nagradzana.

Historia grupy AXA

Początku firmy AXA należy szukać w latach 70 – tych ubiegłego wieku. Działając jako Ancienne Mutuel we Francji, w 1996 roku doprowadziła do fuzji z Union des assurances de Paris. Wtedy to ubezpieczyciel wchodzi na rynki zagraniczne i jego nazwa zmienia się na AXA. Firma ma duży potencjał i wkrótce zakłada wiele spółek – córek. Bardzo szybko się rozwija, wprowadza nowe produkty. Po prawie dwudziestu latach od fuzji, AXA szczyci się pozycją największego ubezpieczyciela w Europie Zachodniej, USA, Azji, Pacyfiku oraz Bliskim Wschodzie. Większość obrotów firmy, bo aż 79 %, było ulokowanych poza Francją. Rok 2006 przynosi nowe zmiany. AXA odkupuje spółkę Winterthur od szwajcarskiego koncernu Credit Suisse. Jednak na tym nie poprzestaje. Wchodząc na polski rynek, wdrożyło swoją nową ofertę, jaką były ubezpieczenia komunikacyjne. Były one oferowane osobom fizycznym, oczywiście w systemie direct, czyli przez telefon i Internet. Co więcej, ubezpieczyciel działał pod marką AXA Direct. Rok później nastąpiły nowe przekształcenia. Tym razem chodziło o zmianę nazwy przejętych spółek Winterthur w Polsce. Na rynku pojawiły się AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A, AXA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. Nie była to jednak do końca udana próba podboju polskich klientów. Mimo to, AXA dalej się rozwijało. W 2008 roku swoją działalność rozpoczęła spółka dystrybucyjna o nazwie AXA Polska S.A. Po niej zaś w życie weszły AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S. A., AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna a także polski oddział Avanssur S.A. i AXA Assistance. W 2010 roku AXA Direct została wyróżniona Złotym Laurem Konsumenta.

 AXA – oferta produktowa

W swojej ofercie dla klientów indywidualnych, AXA ma ubezpieczenia na życie takie jak Złoty Środek, Plan Ochrony AXA, Parasol, Bezpieczna Dekada i Bezpieczna Dekada Prestiż. Dzięki nim ubezpieczony może ochronić siebie i swoją rodzinę i to nie płacąc dużej składki. Towarzystwo ubezpieczeniowe ma też coś dla klientów, którzy myślą o zabezpieczeniu się na starość. Mianowicie proponuje ono Otwarty Fundusz Emerytalny oraz Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. W podjęciu decyzji pomaga znajdujący się na stronie ubezpieczyciela kalkulator IKZE. AXA dba też o inwestycje swoich klientów. Proponuje im Fundusze inwestycyjne AXA TFI otwarte oraz zamknięte. Fundusz inwestycyjny otwarty, zwany również AXA FIO, dzieli się na subfundusze: akcji, dłużne i mieszane. Na pewno każdy inwestor znajdzie coś dla siebie. Co więcej, istnieje możliwość skorzystania z wspomnianych już funduszy inwestycyjnych zamkniętych, czyli AXA FIZ Globalnych Obligacji oraz AXA FIZ Globalnych Akcji. Są to produkty na bardzo wysokim poziomie. Ubezpieczyciel pomaga w inwestowaniu proponując również plany inwestycyjne. To dzięki nim klienci mogą elastycznie zarządzać swoim kapitałem, korzystając z Internetu. Dodatkowo, każdy inwestor dostaje pomoc doradcy, a przy tym nie musi zaczynać całego przedsięwzięcia od dużych kwot. Oczywiście, AXA nie zapomina o zdrowiu swoich klientów. Mają oni bowiem do wyboru ubezpieczenie zdrowotne Vitalite oraz ubezpieczenie Pomoc na Raka. Ubezpieczyciel pamięta również o firmach. Proponuje grupowe ubezpieczenia na życie, chroniące pracowników i ich rodziny. Wyboru można dokonać między Ochroną z Plusem, pakietami Grupowych Ubezpieczeń. Można też przedłużyć funkcjonującą polisę z ofertą Indywidualnej Kontynuacji Ubezpieczenia. Poza tym, klient może również dbać o swoje zdrowie, dzięki AXA MED. AXA ma też propozycje ubezpieczenia turystycznego dla biur podróży oraz gwarancji ubezpieczeniowej turystycznej. Firmy mogą także liczyć na polisę NNW, ubezpieczenia mienia i majątku, takie jak ubezpieczenie mienia i ubezpieczenie techniczne, ubezpieczenie transportowe, ubezpieczenie dzieł sztuki, a także polisę OC oraz usługę Zarządzanie ryzykiem, która pomoże w zarządzaniu firmą. Sprawdź wszystkie oferty ubezpieczeń w porównywarce finansowej i zyskaj pewność dobrego wyboru!

  • Aktualności