Firmy ubezpieczeniowe Polsce

Benefia – informacje ogólne

Benefia Ubezpieczenia to spółka należąca do austriackiego konsorcjum Vienna Insurance Group. Zajmuje się obsługą klientów indywidualnych i biznesowych. Oferuje im takie ubezpieczenia majątkowe, jak choćby OC, Autocasco, czy NNW. Może się także pochwalić szeroką gamą polis dla firm. Benefię cechuje najwyższa jakość usług i profesjonalizm. Wyróżnia się innowacyjnością, wdrażając i udoskonalając swoje systemy informatyczne. Poza tym, współpracuje z licznymi partnerami w sprzedaży swoich produktów, np. warsztatami samochodowymi, Stacjami Kontroli Pojazdów. Benefia dba o kontakt z klientem, czego dowodem jest dobrze działająca infolinia. Na korzyść firmy przemawiają również nagrody – zdobyty tytuł „Firma Roku 2004” oraz przyznany w 2007 roku złoty medal Akademii Polskiego Sukcesu.

Historia Benefia

Historia Benefii jest związana nierozerwalnie z Vienna Insurance Group. To austriackie towarzystwo ubezpieczeń powstało w 1824 roku i przez lata dynamicznie rozwijało się na europejskim rynku. W 1991 roku, wdrożyło plan wejścia na rynki Europy Środkowo – Wschodniej, rozpoczynając od założenia firmy Kooperativa w Czechosłowacji. Trzy lata później Vienna Insurance Group przekształciła się w spółkę. Przekazała także 11% udziałów na rzecz Vienna Stock Exchange. Było to niezwykle dobre posunięcie, dzięki któremu zwiększył się kapitał przedsiębiorstwa. Rok 2006 przyniósł kolejny sukces, bowiem firma stała się międzynarodową marką. Co więcej, wykupiła ona Towarzystwo Ubezpieczeń Cigna Stu S.A. i zmieniając jego nazwę na InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group. W 2008 roku, dzięki dokonaniu akwizycji ubezpieczeniowej Erste Group, przedsiębiorstwo stało się liderem rynku środkowowschodniej Europy. Obecnie, austriacka firma ma w posiadaniu i rozwija m.in. takie spółki jak Compensa TU S.A., Compensa TU na Życie S.A., Polisa Życie TU S.A. oraz Benefia TU S.A. Co ciekawe, w 2014 roku nastąpiło połączenie Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group i Benefia TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group.

Benefia – oferta produktowa

Klient indywidulany może liczyć na bardzo dobrą ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, takich jak OC, Autocasco, Zielona Karta, Ochrona Prawna, Assistance Prawny. Co więcej, kierowca może skorzystać z ubezpieczenia NNW dla siebie i pasażerów. Służyć pomocą będzie też Assistance SOS, który gwarantuje holowanie lub naprawę pojazdu w miejscu w którym doszło do kolizji. Benefia oferuje również polisę Medical Assistance. Ubezpieczenie to stworzono dla kierowców po to, by w razie wypadku, mogli oni skorzystać z usług medycznych. Ciekawą propozycją jest GAP, czyli ubezpieczenie od strat finansowych z powodu spadku wartości auta. Polisa ta jest swoistym uzupełnieniem Autocasco i chroni w sytuacji kradzieży, bądź całkowitego zniszczenia auta. Oprócz ubezpieczeń dla  kierowcy, Benefia ma do zaproponowania także ubezpieczenie nieruchomości w trakcie budowy. Ubezpiecza ono od pożaru, wybuchu, uderzenia pioruna, rozbicia się statku powietrznego – wariant podstawowy. Natomiast w wariancie rozszerzonym, dodatkowo od deszczu nawalnego, gradu, huraganu, lawiny, osunięcia się ziemi, trzęsienia ziemi, zalania, zapadania się ziemi. Poza tym, w Benefii funkcjonuje pakiet Mieszkanie, który zabezpiecza mienie przed kradzieżą z włamaniem, rozbojem oraz ogniem i zdarzeniami losowymi. Dodatkowo, klient ma zagwarantowane w pakiecie ubezpieczenie home assistance, NNW, OC w życiu prywatnym  oraz ubezpieczenie oszkleń. Benefia oferuje też polisę eVOYAGE, która ubezpieczy klienta, nie tylko w podróży turystycznej, ale i służbowej. Klienci biznesowi również znajdą coś dla siebie. Maksimum bezpieczeństwa zapewnią firmie ubezpieczenia mienia: od ognia i innych zdarzeń losowych, od wszystkich ryzyk oraz od kradzieży z włamaniem i rabunku. Oczekiwania pracodawców na pewno spełni polisa OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Poza tym, Benefia ubezpieczy sprzęt elektroniczny, chociażby przed pożarem, wybuchem, czy aktami wandalizmu. Pracodawca, może oprócz tego zabezpieczyć wszystkie szyby i inne szklane elementy znajdujące się w firmie oraz wykupić ubezpieczenie ładunku w przewozie krajowym. Co więcej, ma także możliwość skorzystania z ubezpieczenia utraty zysku w skutek ognia i innych zdarzeń losowych. Szukasz najlepszego rozwiązania? Znajdź je dzięki porównywarce finansowej.

  • Aktualności