Firmy ubezpieczeniowe Polsce

BRE Ubezpieczenia – informacje ogólne

BRE Ubezpieczenia to nowoczesne towarzystwo ubezpieczeniowe. Mimo tego, iż powstało ono stosunkowo niedawno, oferuje dobrej jakości produkty i usługi. Może pochwalić się świetnym systemem obsługi. Dba o swoich klientów, dzięki aktywnej infolinii i obsłudze online. BRE Ubezpieczenia to bezpieczeństwo klientów indywidualnych, którzy mogą skorzystać z szerokiej gamy ubezpieczeń komunikacyjnych, ale także wykupić ubezpieczenie nieruchomości, czy polisę turystyczną. BRE Ubezpieczenia to także gwarancja szybkiej likwidacji szkód. Spółka dynamicznie się rozwija, czego dowodem może być współtworzenie z mBankiem internetowej platformy – Supermarket Ubezpieczeń Samochodowych. Dbałość o klienta to priorytet BRE Ubezpieczenia.

Historia BRE Ubezpieczenia

Historia tego towarzystwa ubezpieczeniowego jest stosunkowo krótka. W 2006 roku powstaje BRE Ubezpieczenia Sp. z o. o. Po czym, ma miejsce utworzenie BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Działa ono na licencji wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Swoje funkcjonowanie opiera na sprzedaży ubezpieczeń majątkowych i osobowych. Dwa lata później, BRE Ubezpieczenia postanawia zmienić zakres swojej działalności.  W tym celu, składa wniosek o wydanie zezwolenia na rozszerzenie działań o usługi reasekuracyjne. Pod koniec 2009 roku, nastąpiła kolejna zmiana. Doszło do przekształcenia nazwy firmy na BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Spółka Akcyjna. W skrócie BRE Ubezpieczenia TUiR S.A. W 2014 roku Grupa mBank zdecydowała się na sprzedaż BRE Ubezpieczenia TUiR. Towarzystwo ubezpieczeniowe wykupiła spółka z Grupy AXA. Rok później, Komisja Nadzoru Finansowego wydała oficjalną zgodę na dokonanie transakcji. Skutkiem tego, było przejęcie stu procent akcji przez AVANSSUR S.A. Obecnie, BRE Ubezpieczenia funkcjonuje z AXA Direct i AXA TUiR, jako jedna spółka w strukturze AXA Global Direct. Stan ten ma się utrzymać do 2017 roku.

BRE Ubezpieczenia – oferta produktowa

Klient indywidualny może liczyć na bogatą ofertę BRE Ubezpieczenia. W niej znajduje się dobra propozycja polis samochodowych. Kierowca może więc skorzystać ze standardowych polis, takich jak AC i OC, ale również może wykupić NNW. Kolejnym produktem godnym uwagi jest Assistance. W razie awarii auta, wypadku lub kradzieży pojazdu będzie nieoceniony. Kierowca dzięki niemu ma zapewnione holowanie lub naprawę pojazdu na miejscu. Oczywiście, zakres usługi zwiększa się w zależności od rodzaju Assistance, ponieważ klient może wybrać wariant Minimum, Standard, w Europie, albo Super, który daje największy poziom ochrony. Innymi produktami do wyboru są Samochód zastępczy i Ochrona prawna posiadacza pojazdu, ale nie tylko. Właściciel auta może wykupić również Ubezpieczenie życia, ubezpieczenie Pobyt w szpitalu oraz polisę Trwała niezdolność do pracy. Jednak ubezpieczenia komunikacyjne to nie wszystkie możliwości. BRE Ubezpieczenia przy współpracy z mBankiem, oferują ubezpieczenia mieszkania i domu Go!Direct. Można je wykupić poprzez zalogowanie się do systemu mBanku lub dzwoniąc na jego infolinię. Jeśli chodzi o polisę turystyczną to opcje są dwie. Klient może nabyć ubezpieczenie mBanku albo skorzystać z aplikacji mobilnej BRE Ubezpieczenia. Towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje bardzo ciekawe rozwiązanie – Ubezpieczenie dla Użytkowników urządzeń mobilnych. To bezpłatna aplikacja, dzięki której można szybko zakupić ubezpieczenie turystyczne w trzech wariantach: Wariant Świat, Wariant Europa, Wariant Polska. Co więcej, umożliwia ona także przegląd aktywnych polis, zgłoszenie szkody z polisy turystycznej, wezwanie pomocy drogowej oraz ustawienie powiadomienia o przeglądzie pojazdu. Maksimum bezpieczeństwa w podróży zapewni także Ubezpieczenie Bezpieczny Dokument. Dzięki niemu wyrobienie nowego dowodu będzie bardzo łatwe. Zastanawiasz się jakie ubezpieczenie będzie dla Ciebie najlepsze? Zajrzyj do porównywarki finansowej!

  • Aktualności