Firmy ubezpieczeniowe Polsce

Concordia – informacje ogólne

Concordię Ubezpieczenia tworzą  Concordia Polska TUW (ubezpieczenia majątkowe) oraz WTUŻiR Concordia Capital S.A. (ubezpieczenia na życie). Na polskim rynku jest obecna od 1997 roku i stale powiększa grono klientów i partnerów. Zdobyła liczne nagrody m.in. tytuł laureata oraz złote godło „Najwyższa Jakość Quality International 2015”. Może poszczycić się również współpracą z najlepszymi specjalistami i bankami w Polsce (współpracuje z 450 bankami). Oferuje polisy NNW, ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe oraz ubezpieczenia dla rolników. Zajmuje się także leasingodawcami oraz bancassurance. Co ciekawe, posiada jedynie 12 oddziałów. Rozwinęła jednak sprawną sieć sprzedaży przy pomocy 40 przedstawicielstw oraz Agencji Generalnych. W swojej działalności wykorzystuje także ponad 2000 Pośredników. Solidność i profesjonalizm to główne cechy Concordii. Jej oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, biznesowych i rolników. Concordia Ubezpieczenia podejmuje też akcje społeczne, m.in. zbiórki krwi, czy konkursy dla rolników i sołtysów.

Historia grupy Concordia

Concordia Ubezpieczenia powstała w 1997 roku w Poznaniu, jako Concordia Polska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Zajmuje się tworzeniem polis majątkowych, na życie i zdrowie, zarówno dla klientów indywidualnych, jak biznesowych oraz rolników. Głównym jej udziałowcem jest Concordia Versicherungen Holding Aktiengesellschaft. Pozostałe to m.in. Vereinigte Hagelversicherung VvaG oraz SGB Bank S.A. . Holding Concordia powstał 150 lat temu i sprzedawał polisy na życie, zdrowotne i majątkowe oraz ochrony prawnej. Świetnie radził sobie na rynku niemieckim, by w końcu zadebiutować na terenie Polski. Firma dynamicznie się rozwija, czego dowodem jest dołączenie do akcjonariuszy takiego konsorcjum, jak Vereinigte Hagelversicherung założonego w 1869 roku. Wkrótce dołącza do niego polska marka SGB Bank. Dzieli się on z Concordią swoim doświadczeniem w bankowości. Obecnie, Concordia Ubezpieczenia to solidne towarzystwo ubezpieczeniowe. O jej pozycji świadczy nie tylko spora ilość partnerów biznesowych, ale również to, że była wielokrotnie nagradza za jakość produktów i usług.

Concordia – oferta produktowa

Concordia oferuje klientom indywidualnym najwyższy poziom ochrony. Mogą oni ubezpieczyć swoje mieszkanie i dom wykupując polisę Concordia Plus. Właściciele aut mogą skorzystać z pakietu ubezpieczeń Concordia Auto, w którym mieści się między innymi OC i AC. Co ciekawe, klienci mają również możliwość wykupienia ubezpieczenia koni. Concordia Ubezpieczenia gwarantuje ochronę na wypadek śmierci, konieczności uboju, ale także w sytuacji ratowania ich zdrowia. Jest to nowatorski produkt, który z pewnością można zaliczyć do rzadkości na polskim rynku. Oczywiście, to nie jedyne produkty oferowane przez towarzystwo ubezpieczeń. Rozbudowana oferta polis na życie i zdrowie to atut Concordii. Życie Casco, Życie Kapitał, Życie Plus oraz zawierane na wysokie sumy Życie Plus 100 000, nie tylko chronią ubezpieczonego i jego rodzinę, ale zachęcają do zdrowego trybu życia. Ponad to, w ofercie występuje także NNW Indywidualne oraz Zodiak. Gwarantuje one wypłatę środków w przypadku narodzin dziecka, śmierć rodziców, teściów, czy pobyt w szpitalu. Klient może także zakupić ubezpieczenie Concordia Turysta, które na pewno przyda się na zagranicznych wakacjach. Gdy natomiast dojdzie do sporu prawnego będzie mógł liczyć na zwrot kosztów, dzięki ubezpieczeniu Ochrona Prawna. Oferta Concordii spełni również oczekiwania klientów biznesowych. Ochronę majątku firmy zapewnią polisy Concordia Firma, Concordia Profit i polisa Roboty budowlano-montażowe. Przedsiębiorca może też liczyć na pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych Concordia Auto i Ochronę Prawną. Poza tym, w ofercie znajduje się OC przewoźnika w ruchu krajowym oraz OC dla średnich i dużych podmiotów gospodarczych. Pracownicy także zasługują na dobrą ochronę. Niezbędne bezpieczeństwo zagwarantuje NNW grupowe, Program ochrony życia i zdrowia dla pracowników oraz ubezpieczenie Życie Plus 100 000. Rolnicy również znajdą coś dla siebie. Wśród propozycji Concordii dla tej grupy klientów znajdują się ubezpieczenia zdrowotne, podróży, ale przede wszystkim całego gospodarstwa wraz ruchomościami. Jeśli chcesz, możesz porównać je z propozycjami innych firm, dzięki porównywarce finansowej.

  • Aktualności