Firmy ubezpieczeniowe Polsce

Generali – informacje ogólne

Generali Polska jest jedną z najstarszych firm ubezpieczeniowo – finansowych w Polsce. Swoją działalność opiera na bezpieczeństwie i innowacyjności. Dba o najwyższą jakość usług, obsługując zarówno klientów indywidualnych, jak i klientów biznesowych. W ofercie ma nie tylko podstawowe ubezpieczenia samochodu OC i AC, ale także ubezpieczenia domu i mieszkania. Poza tym, chroni także w podróży. Korzystając z oferty Generali klient może zainwestować kapitał, zapewnić sobie spokojną emeryturę, czy wykupić polisę na życie. Z usług Generali korzysta ponad milion osób. Jest to bardzo dynamiczna firma z dużymi możliwościami.

Historia Generali

Historia Generali rozpoczynają się w roku 1831 roku w Trieście, kiedy to miasto podlegało Cesarstwu Austriackiemu. Stworzono wtedy małą firmę ubezpieczeniową, która przetrwała przez lata. Rozwijała się ona dynamicznie, by w końcu stać się międzynarodową instytucją, zajmującą się ubezpieczeniami, inwestycjami oraz nieruchomościami. Stworzono silną markę, która wkrótce miała dać początek koncernowi Generali Group. W Polsce Generali rozpoczęło swą działalność w 1837 roku w czasie zaborów. Od 1925 do 1939 roku nastąpił znaczny rozwój firmy, która otwierała swoje przedstawicielstwa w największych polskich miastach. Poza tym, Generali miało udziały w polskich spółkach „Generali Port – Polonia”, „Patria” i „Varsaviana”. Sytuacja zmieniła się w 1948 roku, gdy firmie zostało odebrane prawo do działalności na terenie Polski. Powrót na nasz rynek miał dopiero nastąpić kilkadziesiąt lat później. Działalność wznowiono pod nazwą Generali – Risk Consulting Sp. z o. o. Oczywiście, firma musiała oficjalnie uzyskać zgodę na funkcjonowanie od Ministra Finansów. Wtedy też nastąpił jej dynamiczny rozkwit, stała się właścicielem kilku spółek, chociażby Zurich Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A.,  Zurich Towarzystwa Ubezpieczeń S.A., a także Zurich Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego S.A. W 2006 roku w holdingu Generali znajdowało się już pięć spółek o różnym zakresie działania. Dwa lata później firma wdrożyła nowy system działania – Direct. Dzięki niemu do klientów docierano za pośrednictwem telefonu i Internetu. Następne lata były pełne sukcesów Generali, które nagradzały m.in. „Rzeczpospolita” i „Gazeta Wyborcza”. W 2013 roku Generali obsługiwała już milion polskich klientów.

Generali – oferta produktowa

Generali oferuje klientom indywidualnym bardzo szeroki wachlarz produktów i usług. Kierowcy mogą skorzystać z atrakcyjnych OC, AC, ale także z Assistance, którego z pewnością nie zaszkodzi mieć w podróży. Poza tym, klient może wykupić ubezpieczenie NNW dla siebie i pasażerów. Dodatkowo należy wspomnieć, że Generali posiada w swojej ofercie usługę Autoszyby, dzięki której likwidowanie szkód powstałych na szybach samochodu nie jest problemem. Ale to nie koniec, ponieważ firma ubezpieczeniowa ma też propozycję dla tych, którzy potrzebują ochrony swojej nieruchomości. Można więc wybrać polisę Dom, Mieszkanie lub Dom w budowie. Dają one niezbędne bezpieczeństwo właścicielom własnego kąta. Co więcej, Generali oferuje również ochronę w czasie wyjazdów. Klient może wykupić ubezpieczenie na czas podróży zagranicznych, podróży po Polsce, ale i na wyjazd do pracy za granicę. Dodatkowo w ofercie znajdują się Ubezpieczenie na cały rok, które jest skierowane do osób podróżujących zarówno służbowo, jak i prywatnie oraz Rezygnacja z wyjazdu. Ta opcja pomaga osobom, które z przyczyn losowych musiały zrezygnować z wycieczki turystycznej. Chroni przed kosztami, jakie z tego tytułu trzeba ponieść. Generali ma też coś dla sportowców. Ubezpieczenie Sport jest fantastycznym rozwiązaniem dla osób aktywnych. W razie wypadku, polisa pokrywa koszty leczenia nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Ubezpieczyciel proponuje również polisy na życie takie jak Profamilia, Lew Junior, Lew Senior i Generali z myślą o życiu. Potrzebując sposobu na korzystne inwestycje można pomyśleć o takich produktach, jak choćby Omniprofit Platinum i Premium oraz Profamilia. Generali to również produkty emerytalne, czyli IKE, IKZE, OFE i DFE. Z pewnością każdy poważnie myślący o przyszłości Polak znajdzie coś dla siebie. Klienci biznesowi mogą natomiast liczyć na ubezpieczenie majątku małych i średnich firm, jak też dużych przedsiębiorstw. Ponad to, każda firma może wykupić Grupowe Ubezpieczenie na życie, Grupowe Ubezpieczenie Zdrowotne, NNW grupowe, Pracowniczy Program Emerytalny oraz zainwestować w Grupowy Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy. Z pewnością przydadzą się one przedsiębiorstwom znacznie zwiększając nie tylko bezpieczeństwo, lecz także komfort pracy. Ty także wybierz ofertę najlepszą dla siebie, a możesz ją znaleźć dzięki porównywarce finansowej.

  • Aktualności