Firmy ubezpieczeniowe Polsce

Gothaer – informacje ogólne

Gothaer to towarzystwo ubezpieczeń, które bardzo dynamicznie się rozwija. Jego oferta obejmuje zarówno klientów indywidulanych, jak i biznesowych. W jej ramach znajdziemy ubezpieczenia majątkowe, wypadkowe, komunikacyjne, turystyczne, rolne i dla firm. Gothaer stawia nie tylko na solidność, ale także na kontakt z klientem. Posiada on bowiem rozbudowaną siec dystrybucji, licznych agentów ubezpieczeniowych, a także tzw. Contact Center, dzięki któremu klient może bez trudu porozumieć się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Najwyższa jakość usług i zadowolenie klientów to priorytety firmy, obejmującej swoim zasięgiem nie tylko  Polskę, ale także inne części Europy.

Historia towarzystwa Gothaer

Historia Towarzystwa Ubezpieczeń Gothaer rozpoczyna się w 1820 roku. Wtedy to w miasteczku Gotha zakłada ją Ernst Wilhelm Arnoldi. Gothaer szybko zyskuje klientów w całych Niemczech, po czym rozpoczyna rozszerzanie swojej działalności na obce rynki. W Polsce firma ta będzie obecna dużo później, ale nierozerwalnie związane z nią będzie Towarzystwo Ubezpieczeń Komunikacyjnych Sp. z o. o., powstałe w 1990 roku. Rok 1991 przynosi zmianę nazwy spółki na TUK S.A. Rozwija się ona przez następnych kilka lat, aż w końcu w 1998 roku jej akcje wykupuje Daewoo – FSO Motor S.A. Wtedy dochodzi do kolejnej przemiany nazwy firmy na Daewoo TU S.A. W 2003 roku firma znów się przeobraża. Zmiana akcjonariuszy doprowadza do przekształcenia nazwy na Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Tym razem, gości ono w niezmienionej formie dłuższy okres czasu. W 2010 roku firma pozyskuje nowego inwestora. Staje się nim niemiecka firma Gothaer, która ma 75% udziałów w firmie. Przejęcie niemalże całości udziałów trwa do stycznia 2012 roku. W październiku zaś następuje ostatnie przekształcenie nazwy firmy na Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Rozwija się ono na polskim rynku dość dobrze. Wprowadza swoje produkty dla klientów indywidualnych i biznesowych. Staje się także pierwszym towarzystwem ubezpieczeniowym w Polsce, które ma w swojej ofercie polisy m.in. dla właścicieli farm zajmujących się energią odnawialną.

Gothaer – oferta produktowa

Gothaer ma do zaproponowania szeroką gamę ubezpieczeń. Klient indywidualny może więc ubezpieczyć nieruchomość dzięki polisie „Cztery kąty”. Dla tych, którzy posiadają własny jacht, firma również przygotowała dobrą ofertę. Jest nią Ubezpieczenie jachtu śródlądowego, które zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Gothaer to także ubezpieczenie NNW „Na wszelki wypadek”. Ale to nie koniec, ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe to również polisy komunikacyjne, takie jak OC, Autocasco, NNW kierowcy i pasażerów, OC Zielona Karta, OC Graniczne, które pozwala na ubezpieczenie pojazdu niezarejestrowanego w UE. Co więcej, klient może wykupić ubezpieczenie szyb oraz ubezpieczenie bagażu. To z pewnością da duży komfort w podróży. Dodatkowo, można skorzystać z Assistance Podstawowego i Assistance Plus. Polisy tego typu, pomogą w razie wypadku, awarii, kradzieży auta. Nie można zapomnieć też o Assistance Pojazd zastępczy i Assistance opony, które w sytuacji kolizji  lub awarii będą jak znalazł. Kolejnymi produktami oferowanymi przez Gothaer są ubezpieczenia turystyczne. Bezpieczeństwo podczas wyjazdu zapewni polisa „W podróży”. Klienci mogą również zabezpieczyć się w sytuacji, gdyby w wyniku losowych zdarzeń nie mogli wyruszyć na upragnioną wyprawę. Co ciekawe, cudzoziemcy i Polacy mieszkający na stałe zagranicą też mają możliwość skorzystania z ochrony zdrowia przebywając w Polsce. Wystarczy wykupić Ubezpieczenie kosztów leczenia cudzoziemców na terenie RP. Także rolnicy to grupa docelowa tego towarzystwa ubezpieczeniowego. Ubezpieczenie OC, ubezpieczenie budynków oraz GOARGO, które zabezpiecza mienie to naprawdę dobre rozwiązanie. Ale nie tylko rolnicy mogą liczyć na wsparcie, bowiem także firmy znajdą coś dla siebie. Korporacje mogą wykupić NNW Optima oraz NNW dzieci, młodzieży i personelu w placówkach oświatowych „Oświata”. Ponad to, Gothaer przygotował bardzo obszerną ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych. W nich to znajduje się chociażby Auto Assistance Plus Flota, trzy rodzaje OC, ubezpieczenie AC, NNW dla kierowców i pasażerów, ubezpieczenie Auto Assistance Podstawowy oraz Gothaer Assistance Truck, a także Ubezpieczenie szyb samochodu. Warto wiedzieć, że ubezpieczyciel zajmuje się także ochroną mienia firm na wypadek kradzieży z włamaniem i rabunku, od utraty zysku, od pożaru i innych zdarzeń losowych. Poza tym, firma może wykupić OC z tytułu prowadzenia działalności i posiadania mienia. Średnie i mniejsze firmy także mogą skorzystać wykupując ubezpieczenie GoBiznes. Gothaer dla firm to również polisy transportowe zapewniające OC dla spedytorów i przewoźników. Towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje także polisy dla sektora energii odnawialnej, techniczne i inżynieryjne, finansowe i turystyczne. Każda firma, czy to mała czy duża z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wybór z pewnością ułatwi zestawienie różnych propozycji zawarte w porównywarce finansowej.

  • Aktualności