Firmy ubezpieczeniowe Polsce

Aviva – informacje ogólne

Aviva, popularna grupa ubezpieczeniowo-finansowa, wywodzi się z Wielkiej Brytanii i obecnie jest największą na tamtejszym rynku. Liczba jej klientów wynosi 34 miliony. Działa łącznie w 16 krajach Europy (w tym od 1992 roku w Polsce) i Azji, a także w Kanadzie. Jej podstawową ofertą są indywidualne ubezpieczenia na życie, jeśli o nie chodzi jest zresztą w Polsce liderem, jednak poza tym proponuje swoim klientom też fundusz emerytalny, produkty inwestycyjne oraz emerytalne, ubezpieczenia majątkowe i inne. Firma stworzyła sieć agentów ubezpieczeniowych, z których pomocą sprzedaje swoje produkty. Poza tym jednak posiada swoje placówki, współpracuje z bankami, niezależnymi agencjami i brokerami ubezpieczeniowymi.

Historia grupy Aviva

Historia działania tej firmy w Wielkiej Brytanii sięga 1696 roku. Wówczas to powstało towarzystwo ubezpieczeniowe Hand-in-Hand, które później zostało włączone do grupy Aviva. Początkowo oferowało ono jedynie ubezpieczenia od pożarów. W 1979 roku w Norwich w Anglii przedsiębiorca Tomasz Bignold zapoczątkował natomiast działalność towarzystwa ubezpieczeniowego Norwich Union, które weszło później w skład  Aviva. Jego symbolem stała się wieża katedry w Norwich, w której założyciel brał ślub. Do dzisiaj jej fragment stanowi logo  grupy Aviva. Od 1808 roku towarzystwo to zaczęło sprzedawać również polisy na życie. Z kolei w 1861 wybucha pożar w Londynie. Grupa poszkodowanych w nim kupców postanawia założyć firmę ubezpieczeniową o nazwie Commercial Union. Niewiele później otwierają oni zagraniczny oddział w Berlinie, a po dwóch latach także w Indiach, Południowej Afryce, na Karaibach, Ameryce Południowej i w Kanadzie. Kilka lat później zaczynają działać także w USA i w Australii. Z kolei w 1885 roku w mieście Pereth w Szkocji powstaje towarzystwo ubezpieczeniowe General Accident, które będzie w przyszłości należało do grupy Aviva. W 1905 roku towarzystwo Hand-in-hand staje się częścią Commercial Union, a w 1973 roku dołącza do nich duże holenderskie towarzystwo ubezpieczeniowe Delta Lloyd,  natomiast w 1989 australijskie NZI, a w 1994 francuskie Groupe Victorie. W 1998 Commercial Union i General Accident dokonują fuzji i powstaje Grupa CGU, która z kolei w 2000 łączy się z Norwich Union i zostaje przemianowana na Grupę CGNU. W 2002 roku całość zmienia nazwę na Aviva, rozpoczyna też ekspansję w Indiach i Chinach, a od 2006 roku zaczyna szerzej działać w USA. W Polsce towarzystwo to działa od 1992 roku. Do 2002 pod nazwą Commercial Union, a później już jako Aviva. Do klientów grupy Aviva oraz jej członków przez te wszystkie lata należeli między innymi Izaak Newton, John F. Kennedy, Robert Walpole, Agata Christie, Winston Churchill i Walter Scott.

Aviva – oferta produktowa

Grupa Aviva oferuje wiele różnych rodzajów ubezpieczeń – na zdrowie i życie, samochodowe, mieszkaniowe, a także turystyczne. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia na życie i zdrowie, oferta tego towarzystwa jest bardzo szeroka. Znajdziemy tu propozycje zarówno dla osób samotnych, jak i posiadających rodzinę. Możemy wykupić standardowe ubezpieczenie na życie, ale też dobrać sobie do niego liczne dodatki, takie jak ochrona również dla naszych bliskich, prywatna opieka medyczna, pomoc w razie poważnej choroby, w razie wypadku, a także wiele innych. Oddzielną propozycją jest ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, w ramach którego w razie, gdyby coś się wydarzyło, otrzymasz wsparcie finansowe, które zrekompensuje Ci straty wynikające z czasowej niezdolności do pracy zawodowej. Atrakcyjna jest tutaj zwłaszcza polisa Moje Bezpieczeństwo Prestiż, w ramach której wypłacane są najwyższe odszkodowania. Młodym rodzicom Aviva oferuje działającą przez 24 godziny na dobę bezpłatną infolinię medyczną (w dodatku dostępna jest ona nie tylko dla klientów firmy). Natomiast tym, którzy mają nieco starsze dzieci, proponuje ubezpieczenie Absolwent, które zagwarantuje, że w razie gdybyś ty nie mógł wesprzeć swojej pociechy w jej pierwszych krokach w dorosłość, i tak nie będzie ona zdana sama na siebie. Kolejnymi ubezpieczeniami, w które warto zainwestować, są te dotyczące domu i mieszkania. W Avivie mamy tu do wyboru trzy pakiety: standard, rozszerzony i premium. W ramach tego drugiego oprócz domu można ubezpieczyć także budowę, a dodatkowo wykupić ochronę od większej ilości zdarzeń. Najwięcej ich obejmuje pakiet premium, dzięki któremu możesz ubezpieczyć jednocześnie zarówno swój dom, jak i domek letniskowy. Atrakcyjnym dodatkiem do niego jest też ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które obejmuje wszelkie zdarzenia, również te niezwiązane w żaden sposób z nieruchomością. Poza tym grupa Aviva oferuje również atrakcyjne ubezpieczenia samochodowe, podróżne, a także daje swoim klientom możliwość zainwestowania w fundusze emerytalne, obligacje czy też papiery wartościowe. Najdokładniej można się z nimi zapoznać, zaglądając na stronę internetową tej firmy lub po prostu kontaktując się z konsultantem. Można także porównać je z propozycjami innych firm, dzięki porównywarce finansowej. W ten sposób na pewno każdy z nas znajdzie coś atrakcyjnego i odpowiedniego dla siebie.

  • Aktualności