Firmy ubezpieczeniowe Polsce

HDI Asekuracja – informacje ogólne

HDI Asekuracja to towarzystwo ubezpieczeń, które działa na polskim rynku od ponad dziesięciu lat. Cechuje je innowacyjność, profesjonalność i doświadczenie, którym dzieli się zarówno z klientami indywidulanymi, jak i małymi i średnimi firmami. Szczególny nacisk, kładzie nie tylko na najwyższą jakość usług, ale na dobry poziom obsługi klienta. HDI oferuje szeroką gamę ubezpieczeń auta, dogodne ubezpieczenie domu i mieszkania oraz ubezpieczenia w podróży. Towarzystwo ubezpieczeń może pochwalić się szybkim systemem usuwania szkód oraz rozbudowaną siecią placówek. Niewątpliwą zaletą jest też funkcjonująca infolinia dla klientów, pozwalająca na utrzymanie stałego kontaktu z HDI. Poza tym, zakład ubezpieczeń wyróżnia zaangażowanie w pomoc powodzianom, czy akcje kulturalno-edukacyjne, takie jak „United Buddy Bears – Warsaw’2008”.

Historia HDI Asekuracja

Historia firmy HDI Asekuracja w Polsce rozpoczyna się w 2002 roku. Wtedy to międzynarodowe przedsiębiorstwo HDI International Holding AG, przejmuje TU SAMOPOMOC S.A. Rok później, dochodzi do zmiany nazwy spółki na HDI SAMOPOMOC TU S.A. W 2005 roku ma miejsce kolejne przejęcie, tym razem Tryg Polska TU S.A. staje się częścią holdingu HDI, co powoduje zmianę nazwy na HDI Asekuracja TU S.A. W tym samym roku, spółki przechodzą do Grupy Talanx International AG. W roku 2006 do Grupy Talanx dołącza także spółka Gerling Polska TU S.A, stając się HDI-Gerling Polska TU S.A. Co więcej, dochodzi do połączenia TU SAMOPOMOC S.A. oraz HDI Asekuracja TU S.A. Odtąd spółka nazywa się HDI Asekuracja TU S.A. Po czterech latach, wspomniana już spółka HDI Asekuracja TU S.A. łączy się z HDI-Gerling Polska TU S.A. Działa ona odtąd jako HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna. Dwa lata później, międzynarodowe przedsiębiorstwo wykupuje wszystkie udziały  TUiR Warta, należące do belgijskiej Grupy KBC. Tym samym, staje się ono drugim co do wielkości towarzystwem ubezpieczeniowym w Polsce. Co więcej, znak towarowy HDI zaczyna być stosowany przez nową spółkę. Obecnie HDI Asekuracja jest jedną z najlepiej rozwijających się firm ubezpieczeniowych.

HDI Asekuracja – oferta produktowa

HDI Asekuracja to bardzo atrakcyjne ubezpieczenia dla klientów indywidualnych. Decydując się na ochronę auta, taką jak choćby OC pojazdów mechanicznych, HDI Auto Casco, HDI Opony, HDI Szyby, HDI Mini GAP, powinniśmy być zadowoleni. Poza tym HDI, chroni przed nieszczęśliwymi wypadkami z HDI NNW oraz oferuje pomoc drogową z polisą HDI MOTO Assistance+. Bezpieczeństwo nieruchomości zapewnia HDI Twój Dom. Ochroni ono nie tylko mury, ale i ruchomości. Kolejnym ubezpieczeniem, o którym warto wspomnieć, jest HDI Podróż. To bardzo elastyczna polisa, którą z łatwością można dostosować do swoich potrzeb. Gwarantuje ona nie tylko pokrycie kosztów transportu medycznego, ale także wysokie kwoty odszkodowań. Co więcej, każdy podróżujący może wykupić NNW. Ten rodzaj zabezpieczenia na pewno da większy komfort klientowi podczas wycieczki turystycznej. W ofercie HDI Asekuracji także firmy znajdą produkty, które spełnią ich oczekiwania. Chociażby pakiet HDI Firma Plus. To kompleksowe ubezpieczenie, występuje w dwóch wariantach, podstawowym i standardowym. W podstawowej opcji, mienie firmy zostaje zabezpieczone przed szkodami powstałymi na skutek pożaru oraz innych wydarzeń losowych, a także przed kradzieżą z włamaniem oraz rabunkiem. Co więcej, polisa obejmuje ochronę mienia w transporcie, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej deliktowej. Opcja standardowa obejmuje wyżej wymienione przypadki, rozszerzając się na ubezpieczenie odpowiedzialności kontraktowej i ubezpieczenie na wypadek powodzi. Pracodawcy mogą także skorzystać z polis, które dają maksimum bezpieczeństwa pracownikom, zarówno w czasie wyjazdu służbowego, jak w pracy, czy w drodze do niej. Takimi produktami są ubezpieczenie HDI Podróż i NNW. Ponad to, firmy posiadające od 5 do 15 aut w swojej flocie, powinny zainteresować się programem Mała Flota. Ten rodzaj ubezpieczenia, daje pełną ochronę samochodu, od kół aż po dach. Uwzględnia również pasażerów znajdujących się w nim. Aby zapewnić sobie najwyższy poziom ochrony, zapoznaj się z dostępnymi ofertami, a zrobisz to z pomocą porównywarki finansowej.

  • Aktualności