Firmy ubezpieczeniowe Polsce

Link4 – informacje ogólne

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. to jedna z bardziej znanych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. W swojej ofercie ma nie tylko ubezpieczenia OC i AC, ale także szeroką gamę innego rodzaju polis, jak choćby ubezpieczenia turystyczne, mieszkania, czy też dla firm. Link4 to firma wielokrotnie nagradzana, między innymi za świetny poziom usług oraz atrakcyjne ceny ubezpieczeń. Link4 cechuje dynamizm i solidność, o czym świadczą nagrody i wyróżnienia. W 2014 roku Link4 otrzymało Laur konsumenta – Grand Prix oraz tytuł Dobra Marka za jakość w kategorii ubezpieczenia komunikacyjne. Towarzystwo ubezpieczeniowe Link4 dba o klientów indywidualnych, jak i biznesowych, ale także działa charytatywnie. Już od 6 lat wspiera Fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

Historia Link4

Link4 rozpoczęło swoją działalność w Polsce w 2003 roku. Na swoją siedzibę obrało Warszawę. Na początku sprzedawało jedynie ubezpieczenia OC i AC, by później rozszerzyć spektrum swojego działania. Link4 rozpoczęło sprzedaż polis turystycznych, mieszkaniowych, a także dla firm. Świadczenie usług oparto na systemie direct, który polega na bezpośrednim kontakcie z klientem. Tę formę komunikacji firma realizuje za pomocą telefonu, Internetu oraz za pośrednictwem agentów ubezpieczeniowych. Co więcej, Link4 – jako jedna z pierwszych firm – wprowadziła ofertę samochodu zastępczego. Poza tym, oferuje różne dodatkowe produkty do pakietu ubezpieczeń auta. Firma prężnie się rozwija i dobrze wywiązuje się ze swoich zadań, czego dowodem stał się otrzymany certyfikat ISO 9001:2001 za likwidację szkód. W 2010 roku doszło do zmiany logo i kolorystyki firmowej. Cztery lata później towarzystwo ubezpieczeń wchodzi w skład PZU S.A. Wcześniej współpracowało z firmą RSA, która była jednym z największych ubezpieczycieli na świecie. Od 2012 roku prezesem Link4 jest Roger Hodgkiss. Jego zaangażowanie sprawiło, że Gazeta Ubezpieczeniowa postanowiła go nagrodzić tytułem Człowieka Roku Ubezpieczeń 2014. Rok 2015 również przyniósł Link4 nagrodę, jednak tym razem za najlepsze ubezpieczenia dla flot pojazdów przeznaczonych dla firm w konkursie „Produkt flotowy roku”.

Link4 – oferta produktowa

Link4 ma w swojej ofercie produkty dla klientów indywidualnych. Są to ubezpieczenia podstawowe, takie jak pakiet OC, pakiet OC/AC oraz Autocasco, a także okrojoną polisę AC zwaną Smart Casco. W pakiecie OC znajduje się samochód zastępczy oraz Assistance Opony. Klient wykupujący ten pakiet może także liczyć na holowanie do 100 km, pomoc informacyjną 24 godziny na dobę oraz przekazanie informacji o wypadku wybranej osobie. Ubezpieczenie AC jest równie atrakcyjne, a co więcej można je wykupić online, dzięki czemu naliczane jest 7% rabatu. Co ciekawe, towarzystwo ubezpieczeń ma w swojej ofercie także ubezpieczenia dodatkowe, jak wspominany już samochód zastępczy, czyli Auto Assistance. Poza tym, klient może wykupić polisę Szyby 24, która chroni właściciela auta w sytuacji ich wybicia. Co ciekawe, Link4 oferuje także ubezpieczenie motocykla oraz ubezpieczenie dla właścicieli zabytkowych aut. Ale to nie wszystkie możliwości, ponieważ klient wykupując OC dostaje Zieloną Kartę, dzięki czemu nie musi się bać kolizji za granicą. Kolejną propozycją firmy jest polisa Kluczyki Plus. To dodatkowa ochrona na wypadek straty kluczyków, tablic rejestracyjnych, czy dowodu rejestracyjnego. W ramach pakietu OC/AC można także wykupić ubezpieczenie NNW. Oprócz tych opcji istnieje również możliwość wyboru innego rodzaju ochrony. A mianowicie ubezpieczenie domu i mieszkania z pakietem Assistance domowy gwarantującym pomoc fachowca, zakwaterowanie w hotelu, gdy nie można wrócić do domu, ochronę mienia i jego przewiezienie. Z kolei OC mieszkaniowe zapewni ochronę w przypadku szkód wyrządzonych sąsiadom. To bardzo dobra opcja dla tych, którzy choć raz zalali komuś mieszkanie i wiedzą z jakimi konsekwencjami się to wiąże. Klienci mogą liczyć również na ubezpieczenie turystyczne chroniące zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dodatkowo Link4 oferuje pakiet Podróże + Auto Assistance. Daje on bowiem ochronę dla podróżujących własnym samochodem. Nie są im straszne żadne awarie, stłuczki oraz kradzież.

Link4 ma także ubezpieczenia do zaoferowania firmom. Klienci biznesowi mogą więc skorzystać z ubezpieczeń dla małych i średnich firm, w których zakres wchodzi ochrona mienia od zdarzeń losowych, ryzyka, kradzieży z włamaniem, rabunku. Poza tym, ochrona sprzętu elektronicznego, ubezpieczenie OC, ubezpieczenie środków obrotowych w transporcie, ubezpieczenie NNW, usługi Assistance oraz pomoc prawna. Małe firmy mogą liczyć na ubezpieczenie Auto Firmowe 24. Daje ono nie tylko pakiet OC i AC, ale możliwość skorzystania z samochodu zastępczego oraz Assistance opony. Co ważne, likwidacja szkód jest szybka. Dla większych firm Link4 ma ubezpieczenie floty samochodowej. Polisa obejmuje od 5 do 500 sztuk samochodów. Dodatkowo, każdy ubezpieczony dostaje swojego opiekuna. Zainteresowała Cię oferta tej firmy? Sprawdź jak wypada ona na tle innych towarzystw z pomocą porównywarki finansowej!

  • Aktualności