Firmy ubezpieczeniowe Polsce

MTU – informacje ogólne

Moje Towarzystwo Ubezpieczeniowe, czyli MTU należy do Ergo Hestii, która jest jedną z największych w Polsce instytucji ubezpieczeniowych. Towarzystwo rozpoczęło działalność stosunkowo niedawno, bo ponad dziesięć lat temu. Swoją ofertę skierowało do klientów indywidulanych. Mogą oni liczyć na ubezpieczenia komunikacyjne, takie jak OC i AC oraz ubezpieczenie mienia – Mój Dom. MTU to szybka likwidacja szkód, najwyższy poziom usług i bezpieczeństwo. Co więcej, towarzystwo prowadzi swoją infolinię, dzięki której klienci mogą z łatwością załatwić swoje sprawy. MTU to solidność, która została nagrodzona godłem „Teraz Polska”.

Historia MTU

Historia MTU S.A. związana jest z polską grupą Ergo Hestia. W 1991 roku za zgodą Ministra Finansów powstała Hestia. Na początku swej działalności zajmowało się głównie rozwijaniem produktów i usług dla klientów związanych z przemysłem. Trzy lata później następują pierwsze poważne zmiany, ponieważ firma nawiązuje współpracę z zagranicznymi przedsiębiorstwami. Jednym z akcjonariuszy staje się  Alte Leipziger, która jest niemiecką firmą ubezpieczeniową. W 1997 roku pod jedną marką wraz z Hestią zaczyna działać Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Alte Leipziger Hestia SA. Ubezpieczyciel dalej się rozwija i w 1998 roku powstaje Hestia Kontakt, czyli pierwsze call center.  Ma ono na celu umacnianie kontaktów z klientami indywidualnymi, na których otworzyła się firma. Co więcej, powstaje nowa spółka, skoncentrowana na zarządzaniu ryzykiem zwana Hestia Loss Control. Rok 2000 natomiast przynosi przemianę firmy. Jest ona wynikiem dołączenia do współpracy nowego europejskiego konsorcjum. Wtedy też następuje zmiana nazwy ubezpieczyciela na Ergo Hestia. Dwa lata później powstaje MTU S.A., czyli Moje Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna. Działa ono w oparciu o plan zakładający dotarcie do osób mieszkających w małych miastach i wsiach.

MTU – oferta produktowa

Dla swoich klientów MTU przygotowało szeroką ofertę. W niej znajduje się ubezpieczenie OC, ubezpieczenie AC MINI oraz MAXI, dostosowane jest do potrzeb i zasobu portfela kierowcy. Dodatkowo klient może wykupić także ubezpieczenie szyb, które pozwoli na szybką ich wymianę w razie uszkodzenia. Poza tym, w ofercie znajduje się NNW obejmujące ochronę kierowcy oraz pasażerów, a także Zielona Karta. Gwarantuje ona opiekę na zagranicznych drogach w razie kolizji i wypadku. Można także skorzystać z ubezpieczenia Assistance, dzięki któremu klient otrzyma pomoc drogową. Ponad to, w ofercie MTU znajduje się także ubezpieczenie mienia, czyli polisa Mój Dom. Towarzystwo oferuje podstawową pomoc, ale również i rozszerzoną. W opcji podstawowej ubezpieczyciel gwarantuje ochronę nieruchomości od pożaru, powodzi, uderzenia pioruna, huraganu, gradu, aktów wandalizmu, kradzieży z włamaniem, upadku statku powietrznego, zalania, lawiny, wybuchu, uderzenia pojazdu, rozboju. W opcji rozszerzonej natomiast dochodzi do tego ochrona mienia ruchomego oraz OC w życiu prywatnym. A przewiduje ono takie czynności, jak choćby opieka nad dziećmi, posiadanie zwierząt domowych, użytkowanie wózków inwalidzkich, czy uprawianie sportu. Wszyscy właściciele mieszkania lub domu mogą skorzystać z oferty bez obaw. Jest ona bowiem bardzo rozbudowana i daje maksimum bezpieczeństwa. Sprawdź atrakcyjność ofert MTU na tle innych firm dzięki porównywarce finansowej PADO24.

  • Aktualności