Firmy ubezpieczeniowe Polsce

Pocztowe TUW – informacje ogólne

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych to jedno z najmłodszych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Może jednak pochwalić się dobrymi jakościowo produktami oraz sprawną obsługą klienta. Umowę ubezpieczenia można zawrzeć w jednej z 4500 placówek pocztowych albo bezpośrednio u listonosza. Kolejną zaletą towarzystwa ubezpieczeniowego jest nie tylko jego solidność, ale także atrakcyjność cenowa produktów. Pocztowe TUW ciągle się rozwija, czego dowodem jest współpraca z Ergo Hestią i powstanie Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. Towarzystwo ubezpieczeń obsługuje jedynie klientów indywidulanych. Dla nich przygotowało dogodną ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, ubezpieczeń majątkowych oraz ubezpieczeń dla rolników.

Historia Pocztowego TUW

Historia Pocztowego TUW rozpoczyna się w 2002 roku. Wtedy to towarzystwo ubezpieczeniowe zostaje powołane do życia. Początkowo, miało jedynie ubezpieczać majątek Poczty Polskiej i należących do niej spółek. Wszystko zmieniło się w 2006 roku, kiedy towarzystwo rozszerzyło swoją działalność. Odtąd sprzedawało także produkty dla klientów indywidualnych. Były to ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe. Wkrótce rozszerzono ofertę na polisy turystyczne i produkty z zakresu bancassurance i postassurance. Kilka lat później, dokładnie w 2014 roku rusza nowa kampania reklamowa, która ma za zadanie zachęcić do kupna oferowanych ubezpieczeń przez Polaków. W tym samym roku, pojawiają się w nowy produkt – ubezpieczenia dla rolników. Co więcej, powstaje również Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., które zajmuje się grupowymi polisami życiowymi dla pracowników poczt. Obecnie, produkty Pocztowego TUW są dostępne w 4500 placówkach Poczty Polskiej. Co ciekawe, spółka ta współpracuje z jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce – ERGO Hestią.

Pocztowe TUW – oferta produktowa

Pocztowe TUW oferuje swoim klientom polisy majątkowe, takie jak choćby Ubezpieczenie Bezpieczny Dom. Co ciekawe, polisa obejmuje także OC w życiu prywatnym. Klient może wykupić ubezpieczenie w wariancie podstawowym, który dotyczy zarówno domów, jak i mieszkań oraz w wariancie pełnym, który dotyczy wyłącznie domów. Co więcej, w razie awarii klient może także skorzystać z pomocy technicznej, dzięki usłudze Dom Assistance. Pocztowe TUW zajmuje się również bezpieczeństwem kierowcy, dlatego może on wykupić polisę OC, AC, ubezpieczenie szyb samochodowych oraz Zieloną Kartę. Oprócz tego, w ofercie występuje NNW w ruchu komunikacyjnym, w opcji KOMFORT oraz MAXI OCHRONA. Poza tym, nieocenioną pomocą będzie służyć usługa „Moja pomoc drogowa” Assistance w wariancie Standard, Komfort i Premium. Kierowca może liczyć także na Ubezpieczenie utraty zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia oraz NNW kierowcy i pasażerów pojazdu mechanicznego. Oferta spełni również oczekiwania rolników. Pakiet Bezpieczny Rolnik to nie tylko OC, ale także ubezpieczenie budynków rolniczych, od ognia i innych zdarzeń losowych. Dodatkowo, można także wykupić ubezpieczenie mienia w gospodarstwie rolnym, ubezpieczenie AGRO CASCO,  NNW oraz OC w życiu prywatnym. Rolnicy mogą skorzystać także z polis komunikacyjnych – OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, ubezpieczenia TUW Assistance, ubezpieczenia Autocasco, ubezpieczenia MOTO Assistance oraz NNW. Jeśli interesuje Cię oferta tej firmy i chcesz sprawdzić, czy będzie dla Ciebie najlepsza, zajrzyj do porównywarki finansowej i sprawdź swoje opcje.

  • Aktualności