Firmy ubezpieczeniowe Polsce

Proama – informacje ogólne

Proama to jedna z najnowszych, aczkolwiek już bardzo dobrze znanych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Specjalizuje się przede wszystkim w ubezpieczeniach OC i AC dla kierowców, choć posiada także bogaty wachlarz ubezpieczeń dodatkowych. Nie dziwi więc fakt, że swoją ofertę kierują przede wszystkim do kierowców i firm wykorzystujących transport samochodowy. Mimo swojej krótkiej obecności na rynku, firmie udało się zyskać prawie 700 tysięcy klientów, którzy wykupili u niej przynajmniej jedną polisę. Proama oferuje swoje produkty poprzez stronę internetową, infolinię oraz sieć 1200 multiagencji w różnych miejscach w całej Polsce. Przedsiębiorstwo angażuje się również w akcje społeczne będąc organizatorem kampanii społecznej „Wrzucam na luz” mającej poprawić bezpieczeństwo na drodze.

Historia Proamy

Historia firmy Proama w Polsce rozpoczyna się w marcu 2011 roku, kiedy to francuska spółka Groupama, posiadająca swoją główną siedzibę w Paryżu, postanowiła otworzyć swój pierwszy oddział w Polsce. Groupama została założona w 1986 roku i od tego czasu bardzo prężnie się rozwijała, wchodząc na rynki 14 europejskich krajów i zatrudniając prawie 40 tysięcy pracowników w 2012 roku. Polski oddział nie przejął nazwy po swojej założycielce, ponieważ jej władze stwierdziły, że będzie się zanadto kojarzył z serwisem zakupów grupowych Groupon. Postanowiono zatem stworzyć nazwę z dwóch członów: pro – odnoszącego się do profesjonalizmu oraz ama – nawiązującego do nazwy spółki. Firma rozpoczęła swoją działalność na terenie naszego kraju z wielkim sukcesem, zyskując prawie ćwierć miliona klientów już w pierwszym roku. Niestety problemy finansowe Grupamy związane z kryzysem ekonomicznym w Grecji zmusiły zarząd spółki do podjęcia decyzji o sprzedaży części swoich oddziałów. Dnia 23.07.2012 roku zostało podpisane porozumienie z Generali PPF Holding mające na celu przejęcie Proamy przez Generali Group. Już po niecałym pół roku Proama stała się częścią grupy Generali – jednej z 50 największych firm na świecie według magazynu Fortune, a miało to miejsce dokładnie 01.01.2013 roku. Firma nie zmieniła jednak nazwy, ani logo, czy innych elementów wizualnych. Zmiana wyszła jej zdecydowanie na dobre, ponieważ w kwietniu 2013 roku Proama zajęła aż cztery pierwsze miejsca w różnych kategoriach w rankingu „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa”. Dodatkowo w styczniu 2014 roku firma została wyróżniona nagrodą „Gwiazda Jakości Obsługi 2014”, co pokazuje, że różne koleje losu nie były w stanie zepsuć wypracowanej jakości obsługi oraz ogólnego pozytywnego postrzegania tejże instytucji.

Oferta produktowa Proamy

Proama to firma ubezpieczeniowa, a więc naturalnym jest, że wśród jej oferty produktowej znajdują się ubezpieczenia. Są one podzielone na kilka kategorii. Pierwszą z nich są te najpopularniejsze, czyli ubezpieczenia samochodowe. Podzielone są na dwa różne ubezpieczenia – obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz fakultatywne AC. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że Proama bardzo często oferuje najniższe koszty ubezpieczenia OC spośród wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Proama oferuje odpowiedni dobór usług znajdujących się w pakiecie AC, aby przy zachowaniu rozsądnej ceny zaoferować jak najlepsze warunki ochrony ubezpieczonego. W ofercie firmy ubezpieczeniowej Proama znajdują się także ubezpieczenia dodatkowe, które zapewniają dopełnienie pakietów OC i AC. Wśród nich wymienić możemy „Super Assistance„. Następnym z ubezpieczeń niestandardowych dostępnych w Proama jest „Wsparcie dziecka”, czyli materialne zadośćuczynienie dziecku, które z powodu wypadku komunikacyjnego straciło jednego lub dwoje rodziców. Kolejnym ubezpieczeniem ponadstandardowym jest „MIDI Assistance” będące zestawem usług pomocnych, w sytuacjach, które mogą przydarzyć się kierowcom podczas podróżowania po polskich drogach. Jednym z ciekawszych ubezpieczeń dodatkowych jest „NNW Komunikacyjne” promowane także podczas zakupu normalnego ubezpieczenia OC w Proama. Jego uzupełnieniem jest pakiet „NNW domowe”, które ubezpiecza nas również w sytuacji nie związanej z wykorzystaniem pojazdu. Proama dba także o osoby tracące prace oferując ubezpieczenie od utraty pracy. Ostatnim z produktów dodatkowych jest ochrona prawna w przypadku spraw związanych z pojazdem, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się kosztem prawnika. Ponadto w Proama znajdziemy także ubezpieczenia domów i mieszkań, które pozwolą nam spać spokojnie w przypadku, gdyby coś stało się z naszymi nieruchomościami. Przedsiębiorcy również mogą liczyć na ochronę wykupując, któryś z pakietów dla firm dostępnych w Proama. Zestaw produktów ubezpieczeniowych Proama dopełniają ubezpieczenia osobowe dla rodzin lub osób w podeszłym wieku. Trzeba przyznać, że oferta Proama jest bardzo rozbudowana i elastyczna na tyle, że każdy znajdzie interesujący go produkt oraz będzie miał możliwość dopasować go do swoich wymagań. Zastanawiasz się czy Proama wypada korzystnie na tle innych towarzystw ubezpieczeniowych? Wejdź na PADO24 i dowiedz się więcej dzięki porównywarce finansowej.

  • Aktualności