Firmy ubezpieczeniowe Polsce

WARTA – informacje ogólne

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. to spółka z długą tradycją na polskim rynku. Buduje swoją markę w oparciu o idee współpracy i zaufania. Troszczy się o jakość swoich produktów i dobry kontakt z klientami. Wielokrotnie nagradzana, może pochwalić się godłem Konsumenckiego Lidera Jakości 2015. Firma ubezpieczeniowa obsługuje klientów indywidualnych oraz biznesowych. Oferuje im szeroką gamę ubezpieczeń komunikacyjnych, na życie i zdrowie, ale i majątkowych. Działa aktywnie w bancassurance. Od 1995 roku ubezpieczenia na życie gwarantuje Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie WARTA S.A., które wraz z TUiR WARTA S.A. tworzy Grupę WARTA.  Stawia ona na innowacyjne rozwiązania (ubezpieczenia połączone z gromadzeniem i pomnażaniem oszczędności) oraz proponuje atrakcyjne ceny swoim klientom. To wszystko sprawia, że WARTA jest jedną z najlepszych instytucji ubezpieczeniowych na rynku. Z oferty WARTY możemy skorzystać dzięki rozbudowanej sieci agentów, multiagentów i brokerów (16 tysięcy osób na terenie całej Polski). Do dyspozycji klientów jest także całodobowe Centrum Obsługi Klienta. Aktualnie WARTA nawiązuje współpracę z operatorami telefonii komórkowej i dystrybutorami sprzętu elektronicznego, która ma na celu wzbogacenie ich oferty.

Historia towarzystwa WARTA

Powstanie Towarzystwa Reasekuracyjnego Warta S.A datuje się na 1920 rok. Wtedy to Poznański Bank Ziemian, Związek Ziemian Polskich, Krajowe Ubezpieczenie na Życie oraz Krajowe Ubezpieczenie Ogniowe zakładają pierwszą polską firmę zajmującą się reasekuracją. W 1931 roku następuje zmiana jej siedziby – z Poznania przenosi się do Warszawy. W 1944 roku wojna powoduje zawieszenie działalności Warty. Jednak dwa lata później dochodzi do jej ponownego uruchomienia, a wkrótce WARTA staje się własnością państwa. Kolejne lata to okres rozwoju jej działalności. Warta zakłada swój pierwszy oddział w Gdyni i zaczyna interesować się rynkami Europy Zachodniej. Powstają oddziały w Warszawie, Szczecinie i Łodzi. Rozpoczyna się okres wytężonej pracy nad ofertą ubezpieczeń. Polisy związane z obsługą morską, transportem lotniczym oraz dewizami są głównymi produktami WARTY. W związku z tym, zmienia ona nazwę na Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. Na tym zmiany się nie kończą. Do oferty WARTY dołączają m.in. ubezpieczenia AC, OC. WARTA znacznie rozszerza zasięg swej działalności otwierając placówki w Londynie i Nowym Jorku. Zatrudnia także więcej pracowników. Rok 1983 przynosi przekształcenia własnościowe. Skarb Państwa przestaje być jedynym udziałowcem. W 1995 roku na Giełdę Papierów Wartościowym wprowadzone zostają akcje firmy. W 2000 roku zaś, udziałowcem towarzystwa ubezpieczeniowego staje się Grupa KBC. A w 2012 roku do akcjonariuszy dołącza niemiecka Grupa Talanx i japoński ubezpieczyciel Meiji Yasuda. Zmienia się też logo Warty. Co więcej, towarzystwo ubezpieczeń łączy się z HDI Asekuracją TU S.A. Obecnie, Warta jest jedną z najbardziej znanych marek w Polsce.

Oferta produktowa towarzystwa WARTA

Warta oferuje bardzo szeroki zakres usług. Klient może wykupić sobie i swoim najbliższym  ubezpieczenie na życie i zdrowie, takie jak Ochrona od wszelkich wypadków, Ochrona Dziecka, Zabezpieczenie Rodziny, ale i polisę Spłata kredytu w banku. Oprócz tego, może ochronić swoją nieruchomość wybierając polisę Warta Dom Komfort Plus albo Warta Dom Plus. A także skorzystać z OC w życiu prywatnym, które ustrzeże przed skutkami wyrządzenia komuś szkody. Produkty WARTY gwarantują również spokój w podróży. Z Warta Travel Plus, Warta NNW i Warta Business Travel, zarówno podczas wyjazdu turystycznego, jak i służbowego, klient będzie czuł się komfortowo. W ofercie także kierowcy znajdą coś dla siebie. Maksimum bezpieczeństwa zapewni OC z pomocą na drodze, Autocasco, Assistance oraz ubezpieczenie NNW dla kierowców i pasażerów. Właściciele auta mogą również wykupić Ubezpieczenie szyb od stłuczenia, ubezpieczenie Warta Opony, polisę chroniącą od kradzieży Warta Auto Ochrona oraz opcję OC szybka Wypłata, która przyśpieszy wypłatę odszkodowania. Poza tym WARTA oferuje dogodną polisę dla tych, którzy są posiadaczami zabytkowych aut. Warta klasyki to naprawdę dobry produkt! Towarzystwo to także inwestycje – Złota Przyszłość i Grant to ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, które pomogą w pomnażaniu finansów. Dodatkowe środki na emeryturze zapewni Diamentowa przyszłość. Natomiast Kolorowa Przyszłość i NNW Szkolne dadzą bezpieczeństwo i zagwarantują środki dla dziecka. WARTA spełni również oczekiwania klienta biznesowego. Zarówno małe i średnie firmy, jak też duże korporacje oraz mikroprzedsiębiorstwa, będą usatysfakcjonowane poziomem oferowanej przez nią ochrony. Gwarancje ubezpieczeniowe, OC, ubezpieczenie floty, ubezpieczenie od zdarzeń losowych, kradzieży, dewastacji mienia to nie wszystkie możliwości, jakie daje towarzystwo ubezpieczeń. Klient może skorzystać z kilkunastu rodzajów produktów. Co ważne, przedsiębiorcy mogą zabezpieczyć swoich pracowników, dzięki polisie OC grup zawodowych. To jednak nie koniec. WARTA przygotowała dla swoich klientów ubezpieczenia morskie, ubezpieczenia kolejowe i ubezpieczenia lotnicze. Sprawdź, czy w ofercie tej firmy znajduje się produkt dla Ciebie, a także porównaj jej ofertę z innymi towarzystwami. Możesz to zrobić dzięki porównywarce finansowej PADO24.

  • Aktualności