Firmy ubezpieczeniowe Polsce

TUW – informacje ogólne

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” działa od ponad dwudziestu lat na polskim rynku. Opiera się na idei solidarnej pomocy. Obsługuje klientów indywidualnych, biznesowych, rolników oraz instytucje użyteczności publicznej, takie jak gminy czy szkoły. TUW „TUW” jest więc firmą, którą może wybrać każdy. Ubezpieczenia na życie, polisy OC i AC, ochrona mienia to tylko niektóre z oferowanych produktów. Niezwykła jakość to nie jedyny atut towarzystwa. Wspiera ono bowiem misję dbałości o ochronę środowiska naturalnego, wpisując ją w politykę firmy. Co ważne, nawiązuje i utrzymuje bardzo dobre stosunki ze swoimi klientami poprzez sprawnie działającą infolinię oraz liczne placówki. TUW posiada prawie 100 placówek w każdym z polskich województw i blisko 1 250 000 członków.

Historia firmy TUW

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” powstało w 1992 roku w Warszawie. Na jego powstanie zgodę wydała Komisja Nadzoru Finansowego. Całkowicie polska marka, działała non profit i nie miała żadnych akcjonariuszy. Zarządzającym było i jest do tej pory Walne Zgromadzenie Członków, którzy tak naprawdę tworzą to towarzystwo ubezpieczeń. Swój rozwój instytucja oparła na ubezpieczeniach majątkowych. Co ciekawe, nigdy nie korzystała z płatnej reklamy komercyjnej. Stworzyła za to sprawną sieć placówek. Pozyskała także kilkunastu udziałowców, jednak głównie są to fundacje, jak choćby Fundacja Akcji Demokratycznej. Obecnie, TUW „TUW” ma sto oddziałów i ciągle się rozwija.  Swoje produkty tworzy we współpracy ze specjalistami z dziedziny ubezpieczeń. Wyróżnia się otwartym stosunkiem do klienta.

TUW – oferta produktowa

TUW „TUW” posiada bardzo szeroki wachlarz produktów. Proponuje ubezpieczenia Bezpieczna Rodzina, Bezpieczny Dom w Budowie i NNW. Co ciekawe, w ofercie znajduje się polisa Bezpieczny Rowerzysta. Występowanie tego rodzaju ubezpieczenia odróżnia TUW „TUW” od innych towarzystw. Właściciel czterech kółek, również znajdzie coś dla siebie. Polisa OC, Autocasco, NNW kierowcy i pasażerów, ubezpieczenie pomocy w podróży Assistance oraz Autoszyby na pewno zadowolą ubezpieczonego. Rolnicy zaś, mogą liczyć na ochronę budynków gospodarstwa rolnego i mienia w gospodarstwie. Poza tym, ta grupa klientów może wykupić OC, Agrocasco, kompleksowe ubezpieczenie Bezpieczna Zagroda.  Ale to nie koniec, ponieważ rolnicy mogą ochronić również uprawy i zwierzęta bez dopłat i z nimi oraz drób. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych proponuje oprócz tego, Dobrowolne ubezpieczenie zwierząt. Oferta jest imponująca i daje duże możliwości. Firmy mogą skorzystać z Pakietu Bezpieczna Firma, NNW i ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. TUW „TUW” ubezpieczy również mienie gminy, dzięki pakietowi Bezpieczna Gmina oraz uczniów i personel placówek oświatowych przed nieszczęśliwym wypadkiem za pomocą ubezpieczenia Bezpieczna Szkoła. Co więcej, biznesmeni inwestujący w rynek rolniczy, powinni zastanowić się nad kupnem pakietu Bezpieczny Agrobiznes. Opracowano dwa jego warianty. W standardowym, ubezpieczenie obejmuje ochronę mienia trwałego i nietrwałego, mienia pracowników i osób trzecich oraz ubezpieczenie nakładów inwestycyjnych od wszystkich zdarzeń. Opcja rozszerzona obejmuje dodatkowo ubezpieczenie szyb, kolektorów słonecznych i innych szklanych elementów, ale chroni też mienie od dewastacji, rozmrożenia, czy w transporcie krajowym. Ponad to, klient nie musi martwić się o kradzież z włamaniem i rabunek.  W wariancie tym, także zwierzęta gospodarskie są ubezpieczone na wypadek padnięcia i uboju z konieczności. TUW „TUW” z pewnością spełni również oczekiwania spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz sołtysów. Ci również mogą zapewnić sobie odpowiednią ochronę wykupując ubezpieczenie lub dołączając do Związku Wzajemności Członkowskiej „SOŁECTWO”. Czy będzie to wybór idealny dla Ciebie? Przekonaj się sam dzięki porównywarce finansowej.

  • Aktualności