Firmy ubezpieczeniowe Polsce

UNIQA – informacje ogólne

UNIQA to jedna z najsilniejszych marek w Polsce. Swoją działalność prowadzi od 25 lat. Oferuje bardzo dobre jakościowo produkty ubezpieczeniowe, jak choćby polisy OC, AC, NNW oraz ubezpieczenia mienia. Chroni także rolników. Jako jedna z nielicznych instytucji ubezpieczeniowych, zajmuje się bezpieczeństwem mieszkańców spółdzielni mieszkaniowych. Z jej oferty mogą skorzystać nie tylko klienci indywidualnych, ale i biznesowi. UNIQA może pochwalić się sprawnym systemem likwidacji szkód, ale nie tylko. Została nagrodzona m.in. tytułem „Solidny Pracodawca 2014” oraz otrzymała „Laur Konsumenta – Odkrycie roku 2014”. Towarzystwo ubezpieczeniowe stawia na solidność i dobrą współpracę, zarówno z klientem, jak i swoimi partnerami biznesowymi.

Historia firmy UNIQA

Historia towarzystwa ubezpieczeniowego UNIQA jest związana z dwoma firmami ubezpieczeniowymi założonymi w Austrii. W 1860 roku powstaje Austria Versicherungsverein, które rozpoczyna swoją działalność. W 1948 roku jest już jednym z największych towarzystw, zajmujących się ubezpieczeniami zdrowotnymi w Austrii. Rok 1991 przynosi Austria Versicherungsverein fuzję z firmą Collegialität. Tak oto powstaje Austria-Collegialität, które jest jedną z podwalin UNIQA. Drugą jest ubezpieczyciel, który rozpoczyna swoją działalność w 1922 roku, jako Bundesländer-Versicherung i specjalizuje się w ubezpieczeniach komunikacyjnych. W 1993 roku łączy się z Raiffeisen Versicherung, dzięki czemu staje się silną austriacką marką. Dwie największe instytucje ubezpieczeniowe w Austrii, postanawiają połączyć się tworząc BARC. Decyzja ta, była powodowana chęcią rozwoju na nie tylko na rodzimym, ale także na zagranicznych rynkach. Wkrótce nazwa firmy zmienia się na UNIQA. Działający w Polsce od 1990 roku Zakład Ubezpieczeń i Reasekuracji POLONIA S. A. przechodzi na własność austriackiego koncernu i zmienia nazwę na UNIQA TU S.A. Obecnie, towarzystwo ubezpieczeń jest jedną z najlepiej rozpoznawalnym marek w Polsce.

Oferta produktowa towarzystwa UNIQUA

UNIQA oferuje swoim klientom szeroki wachlarz produktów. Mogą oni wykupić jedno z ubezpieczeń na życie i ubezpieczenia zdrowotnego. Niezawodną ochronę na wyjeździe, zapewni ubezpieczenie podróży zagranicznej – Radość odkrywania. Właściciele aut także znajdą specjalnie dla nich dedykowane produkty. Ubezpieczenia komunikacyjne takie jak choćby OC, AC, Zielona Karta, Ubezpieczenie Assistance, Ubezpieczenie AutoSzyby, Ubezpieczenie Rehabilitacja, Pakiety Dealerskie, Mini Assistance Auto PLUS24service i Twoje Casco na pewno spełnią ich oczekiwania. UNIQA oferuje również ubezpieczenia nieruchomości – Twój Dom Plus i Dom Plus oraz ubezpieczenie mieszkania „przy czynszu”. Klient może się poczuć bezpiecznie, dzięki polisie OC w życiu prywatnym oraz OC z tytułu wykonywania zawodu. UNIQA zapewnia ochronę w sytuacji nieszczęśliwego wypadku. Klient indywidulany może wykupić jeszcze Ubezpieczenie ochrony prawnej lub ubezpieczenie UNIQA dla Mieszkalnictwa. Oprócz tego, w ofercie znajdują się produkty przeznaczone dla firm. Klienci biznesowi mogą zabezpieczyć swoich pracowników, wykupując Grupowe ubezpieczenie na życie oraz Grupowe ubezpieczenie zdrowotne. W funkcjonowaniu przedsiębiorstwa na pewno pomogą polisy odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe. Ważne jest także zdrowie, dlatego UNIQA opracowała korzystne polisy NNW. Klient biznesowy może dodatkowo wykupić ubezpieczenie ochrony prawnej oraz UNIQA dla Mieszkalnictwa. Towarzystwo ubezpieczeń nie zapomina o rolnikach dla których przygotowało ubezpieczenie OC, Agro Casco, Zwierzęta, Mienie ruchome w gospodarstwie, Budynki gospodarskie i Twoje gospodarstwo rolne. Produkty te zapewniają maksimum bezpieczeństwa. Dla większej pewności zestaw je z propozycjami innych firm przy pomocy porównywarki finansowej.

  • Aktualności