Wycieczki - zaplanuj z nami wymarzoną podróż

Wycieczki popularną formą podróży

Wycieczki to obecnie jedna z najczęściej wybieranych form wypoczynku: chętnie korzystają z nich zarówno Ci, którzy lubią zorganizowane wyjazdy (np. z biurem podróży), jak i Ci, którzy preferują samodzielne wyprawy. Wycieczki cieszą się największą popularnością w sezonie letnim, jednak coraz więcej osób preferuje wyjazdy do innej strefy klimatycznej zimą, gdy w Polsce panują gorsze warunki pogodowe. Wycieczki są doskonałym sposobem nie tylko na spędzenie wakacji czy ferii zimowych, ale także Sylwestra, świąt czy długich weekendów, na przykład majówki. Na rynku pojawia się coraz więcej zróżnicowanych ofert, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

wycieczki

Od czego zacząć planowanie wycieczki?

Wycieczki to forma wypoczynku wymagająca planowania i wcześniejszej organizacji. Przed wyborem wycieczki warto zastanowić się nad celem naszej podróży: czy interesuje nas egzotyczny wyjazd zagraniczny, czy satysfakcjonujący będzie pobyt w kraju? Po określeniu miejsca wyjazdu należy przemyśleć ustalić jego termin i długość trwania (wyjazdy w sezonie są droższe, jednak często można trafić na atrakcyjne promocje). W przypadku planowania wycieczki istotna jest również cena: przez dokonaniem wyboru warto określić przedział cenowy tak, by wakacyjny wyjazd nie przerastał naszych możliwości finansowych. Przed zakupem wycieczki należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rodzaj wyjazdu będzie dla nas najbardziej odpowiedni (np. wycieczka objazdowa czy podróż do miejsca docelowego z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych do różnych atrakcji turystycznych). Rodzaj wybranej wycieczki zależy również od tego, czy wybieramy się na nią sami, czy z całą rodziną: wówczas trzeba wciąć pod uwagę inne czynniki, takie jak przystosowanie miejsca wyjazdu dla dzieci, itp.

Jakie wycieczki wybierać?

wycieczki

Wycieczki to ciekawy i przyjemny sposób na spędzenie urlopu: najważniejsze, aby były dostosowane do naszych potrzeb i możliwości. Nie warto wybierać pierwszych ofert, jakie wpadną nam w ręce: chcąc znaleźć naprawdę dobre wycieczki trzeba poświęcić więcej czasu i cierpliwości na ich poszukiwanie. Pamiętajmy również, żeby nie wybierać wyjazdów, które z jakichś względów nam nie odpowiadają (np. wybieranie innego kierunku podróży niż planowany tylko dlatego, że jest tańszy lub proszą nas o to znajomi) – wycieczki to czas odpoczynku i relaksu, dlatego ważne jest, byśmy czuli się dobrze. Wycieczki powinny być zgodne z naszymi oczekiwaniami i zainteresowaniami: jeśli lubimy zwiedzać dobrym rozwiązaniem będzie tzw. „objazdówka” (wycieczka połączona ze zwiedzaniem wielu miejsc) lub samodzielny wyjazd zorientowany na odwiedzanie miejsc, których nie zobaczymy wyjeżdżając z biurem podróży. Jeśli natomiast należymy do osób, które cenią sobie spokojny wypoczynek, nastawiony na relaks i odpoczynek, możemy rozważyć opcję wyjazdu z biurem podróży: oferowane przez nie wycieczki all inclusive pozwalają na spędzanie czasu nad hotelowym basenem i korzystaniu z bogatej infrastruktury hotelu, np. ze strefy SPA. Wybór odpowiedniej wycieczki zależy od naszych osobistych preferencji: czy chcemy mieć zapewnione wyżywienie, czy zależy nam na tym, by hotel był blisko miasta, czy ważne jest, żeby w miejscu noclegu było darmowe wifi, itp.

Gdzie najlepiej szukać wycieczek?

Ciekawe wycieczki najłatwiej znaleźć za pośrednictwem Internetu – w sieci istnieje wiele portali oferujących tanie, atrakcyjne wyjazdy. Sposobem na znalezienie wycieczki jest śledzenie pojawiających się w Internecie kuponów rabatowych na hotele, wycieczki czy środki transportu (dzięki temu można zaoszczędzić nawet do 50% kosztów). Dobrym rozwiązaniem są również zakupy grupowe: w sieci nie brak serwisów oferujących wycieczki i podróże w atrakcyjnych cenach. Szukając wycieczki warto skorzystać z darmowych wyszukiwarek internetowych – dzięki możliwości sprecyzowania kryteriów wyjazdu, poszukiwania wymarzonej wycieczki są znacznie szybsze i prostsze, więc oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze.

Najciekawsze wycieczki znajdziesz na PADO24!

Wycieczki to dobre rozwiązanie dla każdego: umożliwiają ciekawe spędzanie czasu i zapewniają niezapomniane wrażenia. Wyjazd warto wcześniej zaplanować, by uniknąć przykrych niespodzianek – wycieczki last minute rzeczywiście są atrakcyjne, ale nie każdy zniesie stres i niepewność, które im towarzyszą. Wszystkim planującym wypoczynek polecamy porównanie najlepszych ofert wycieczek na PADO24. Dzięki niemu zaoszczędzicie swój czas i pieniądze, które wykorzystacie na przyjemniejsze rzeczy. Poza tym porównywarka ofert PADO24 to miejsce, gdzie znajdziecie ciekawe artykuły dotyczące wypoczynku. Dowiecie się z nich wielu przydatnych rzeczy, pomogą Wam sprecyzować oczekiwania co do wyjazdu, doradzą, co warto zobaczyć w konkretnym miejscu.

Materiały do pobrania:

Korzystając z usług różnych firm turystycznych nie trudno o sytuację, kiedy natrafimy na nieprawidłowości. Zapewnienia przedsiębiorców często mijają się z rzeczywistością w mniejszym lub większym stopniu. Jeśli w naszym przypadku doszło do rozbieżności między informacjami w katalogu lub na stronie internetowej, a tym co zastaliśmy na miejscu możemy złożyć reklamację. Najlepiej składać ją od razu w momencie stwierdzenia nieprawidłowości. Zastanawiasz się jak napisać prawidłową i skuteczną reklamacje? Na PADO24 znajdziesz jej prosty wzór. Zmodyfikuj go do swojej sytuacji i złóż  do rąk wykonawcy usługi lub organizatora turystyki. Pamiętaj, że przysługuje Ci roszczenie o odszkodowanie. W ustaleniu jego wysokości może pomóc Ci tzw. Tabela Frakfurcka. Dokument ten nie obowiązuje w Polsce, ale pomoże Ci wskazać wysokość rekompensaty, jaką powinien Ci zapłacić organizator wycieczki.

Reklamacja usługi turystycznej

Warto znać swoje prawa i z nich korzystać. Jeśli jesteś rozczarowany poziomem usługi turystycznej złóż reklamację. Opisz w niej rozbieżności, jakie zauważyłeś i wskaż wysokość odszkodowania, którego oczekujesz. Pomoże Ci w tym wzór reklamacji usługi turystycznej bezpłatnie udostępniony na PADO24.PL.

Pobierz dokument

Tabela Frankfurcka

Tabela Frankfurcka została przygotowana w Niemczech i formalnie nie obowiązuje w Polsce, ale pomoże Ci w określeniu wysokości należnego odszkodowania. Możesz szybko pobrać ją na PADO24.

Pobierz dokument

Polskie prawo daje Ci możliwość złożenia reklamacji na usługę turystyczną, jeśli doszło do  jej nienależytego lub niezgodnego z umową wykonania. Na PADO24.PL znajdziesz  wzór reklamacji, w którym zamieściliśmy dodatkowo najważniejsze uwagi, które ułatwią Ci jego wypełnienie. Masz 30 dni na jej złożenie u organizatora wycieczki. Do Twojej dyspozycji udostępniliśmy także Tabelę Frankfurcką, która ułatwi oszacowanie wysokości należnego Ci odszkodowania.  Pamiętaj, żeby dokumentować wszystkie rozbieżności. Zdjęcia, filmiki, zeznania świadków na pewno będą dobrym dowodem.

  • Aktualności