Wynajem samochodów

Rent a car – zwiedzaj świat!

wynajem samochodów
Rent a car – podróżuj komfortowo wypożyczonym samochodem! Nie trać czasu i nerwów na rezerwacje lotów lub wielogodzinne oczekiwanie podczas przesiadki, gdy podróżujesz pociągiem. Zaoszczędź sobie niedogodności związanych z podróżowaniem w ciasnych wagonach czy zatłoczonym samolocie. O wiele wygodniej przemieścisz się samochodem. Firmy oferujące możliwość wypożyczenia auta posiadają bogatą ofertę, w której z pewnością znajdziesz model odpowiedni dla siebie. Załatwiając minimum formalności, możesz podarować sobie trochę luksusu i niezależności.

Rent a car – teraz także w Polsce

Z zalet wypożyczania samochodów już od lat korzysta wiele osób w zamożniejszych krajach. Jednak biznes „rent a car” jest najbardziej rozwinięty w Stanach Zjednoczonych. Od wielu lat wypożyczanie samochodów jest tam usługą tak popularną, jak chodzenie do kina. Podróżujący Amerykanie rzadko korzystają z własnych samochodów, w celu odbycia dalszej podróży. Wybierając się na wyjazd służbowy czy wakacje, podróżują zazwyczaj samolotem, a na miejscu wypożyczają samochód. Często wynajmują także większe rodzinne wersje, gdy planują wczasy i potrzebują dużo miejsca w samochodzie. Pozwala to podróżować bardziej komfortowo i swobodnie. W krajach, w których wynajem samochodów jest bardzo powszechny, nie wydamy na niego ogromnych kwot. Często usługa ta jest tańsza niż eksploatacja własnego pojazdu. W Polsce wypożyczalnie aut zaczęły pojawiać się stosunkowo niedawno. Usługa ta nie jest tu jeszcze zbyt popularna. Ze względu na dość wysokie ceny wynajmu, nie mogą sobie na nią pozwolić przeciętnie zarabiający ludzie. Zazwyczaj korzystają z niej zamożniejsi obywatele lub zagraniczni turyści, jednak patrząc na podwyższający się poziom życia, można zakładać, że w ciągu najbliższych lat wypożyczanie samochodów również tutaj stanie się bardziej dostępne i popularne, dzięki czemu każdy będzie mógł korzystać z zalet, jakie niesie za sobą ta forma podróżowania.

wynajem aut

Rent a car – dlaczego warto?

Atutów wypożyczania samochodu jest bardzo wiele. Dzięki usłudze rent a car, zyskujemy dostęp do prywatnego środka transportu w każdym miejscu, w którym się znajdziemy, co pozwala nam swobodnie się przemieszczać, a dodatkowo sami decydujemy o wyborze konkretnego modelu. Jeśli planujemy daleki wyjazd zagraniczny, zabranie ze sobą własnego samochodu może wiązać się z bardzo dużymi kosztami jego przewiezienia, na przykład promem. Zamiast sprawiać sobie taki kłopot, lepiej wynająć samochód na miejscu. Będzie to zdecydowanie tańsze i wygodniejsze rozwiązanie. Zalety użytkowania wypożyczonego samochodu dostrzegają także przedsiębiorcy. Jeśli potrzebujemy pojazdu firmowego, ale kupno nowego modelu jest dla nas zbyt dużym wydatkiem, możemy zdecydować się na długoterminowe wypożyczenie auta. Opcja ta jest przede wszystkim dużo tańsza niż kredyt czy leasing, a dodatkowo nie musimy martwić się o naprawy i przeglądy techniczne, ponieważ zajmuje się nimi firma wypożyczająca. Koszty utrzymania pojazdu będą znacznie niższe, a po zakończeniu umowy zyskamy możliwość odkupienia używanego przez nas samochodu.

Usługa rent a car będzie także idealnym rozwiązaniem dla osób nieposiadających własnego pojazdu, ale chcących sprawnie i komfortowo przemieszczać się na krótkich dystansach. Warto więc planując podróż, wziąć pod uwagę ten środek transportu, tym bardziej, że aby wypożyczyć samochód na wakacje, musimy spełnić niewiele formalności, a pojazd dostępny jest dla nas praktycznie od ręki. Komfort, wygoda podróżowania i możliwość obniżenia kosztów sprawiają, że usługa ta jest coraz bardziej popularna. Jeżeli jesteś nią zainteresowany, w naszej porównywarce znajdziesz propozycje najlepszych dla Ciebie ofert wypożyczenia samochodu.
wynajmujemy samochód
  • Aktualności